Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Dzień Radcy Prawnego 6 lipca

Dzień Radcy Prawnego 6 lipca

Od przyszłego roku radcowie prawni będą mieli własne święto.

Data ta nie jest przypadkowa informuje portal lex.pl. W tym dniu bowiem Sejm przyjął ustawę o radcach prawnych. Zgodnie z intencją decyzji Krajowej Rady Radców Prawnych w tej sprawie, dzień radcy prawnego ma służyć nieformalnej integracji radcowskiej społeczności, nawiązywaniu szerokich kontaktów z środowiskami lokalnymi i krajowymi.
Dzień radcy prawnego ma być również doskonałą okazją do wręczania odznaczeń oraz wyróżnień osobom, które wniosły znaczący wkład w rozwój samorządu. KRRP ustanowiła ponadto insygnia dziekańskie. Łańcuchy Dziekanów Rad Okręgowych Izb Radców Prawnych i Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych służyć mają podkreśleniu wagi piastowanego przez nich stanowiska oraz podkreślać, wzorem innych grup zawodowych, godność i znaczenie samorządu radców prawnych zarówno na forum publicznym, jak i podczas najważniejszych wydarzeń o charakterze formalnym.
Decyzje Krajowej Rady Radców Prawnych zmierzają do ugruntowania i pogłębienia więzi zawodowej, społecznej oraz koleżeńskiej pomiędzy członkami samorządu. Są to działania, które z powodzeniem, od lat, sprawdzają się w innych grupach zawodowych ? np. wśród adwokatów, lekarzy czy też sędziów – napisano w komunikacie po posiedzeniu KRRP.
Źródło: lex.pl

Sprawdź także

Giną ostatnie słonie

Jestem zrozpaczony. Kanadyjski koncern naftowy ReconAfrica pustoszy mój dom – sanktuarium afrykańskiej przyrody w delcie …