Strona główna / Aktualności / Dziennikarka TVN zaatakowana

Dziennikarka TVN zaatakowana

Poznańska reporterka telewizji TVN została zaatakowana podczas czwartkowej konferencji zorganizowanej przez wiceprezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego. Sprawą zajmuje się policja. Atak na dziennikarkę nastąpił podczas jej rozmowy z Mariuszem Wiśniewskim na konferencji poświęconej zagospodarowaniu ulicy Święty Marcin.Z informacji ?Gazety Wyborczej? wynika, że zamaskowany napastnik najpierw krzyknął w jej kierunku ?Ty dziwko medialna!?, a potem rzucił w nią woreczkiem wypełnionym cieczą. Ochlapany został również Mariusz Wiśniewski. W czasie ataku kamera TVN była już wyłączona. – To akt skandaliczny, mamy nadzieję, że władze adekwatnie zareagują w tej sprawie – mówi Wirtualnemedia.pl Emilia Ordon, rzecznik prasowa Grupy TVN.
Sprawą ataku zajęła się już poznańska policja, która szuka napastnika. Zdaniem funkcjonariuszy najprawdopodobniej w woreczku znajdowała się woda. Zabezpieczono już odpowiednie nagrania z monitoringu.
Przypomnijmy, że w 2013 roku też związany z TVN Kuba Wojewódzki pod siedzibą Eski Rock w Warszawie został zaatakowany przez nieznanego sprawcę – jak opisał dziennikarz – ?niezidentyfikowanym płynem żrącym o brunatnej barwie?. Ofiarą ataku w tym samym roku stał się też dziennikarz TVN24 Grzegorz Miecugow . Napastnik – Oskar Wądołowski – wtargnął na scenę na której siedział Miecugow podczas realizowanego na żywo.

Sprawdź także

Szczyty pogardy prawa

„Spotkaniem publicystycznym” nazwał posiedzenie komisji śledczej ds. Pegasusa świadek Mikołaj Pawlak. Odmówił złożenia przyrzeczenia, a …