Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Ekscytujący finisz Ligi Prawników

Ekscytujący finisz Ligi Prawników

Przedostatnia (piata) kolejka futbolowej Ligi Prawników na dobrą sprawę niczego nie zmieniła w tabeli, a zaogniła natomiast końcowe emocje. Jeszcze pięć drużyn, przy optymalnych założeniach, ma szansę na tytuł mistrzowski.

5. kolejkę rozegrano na raty. 31 maja Komornicy rozgromili Sędziów Seniorów 7:0; Skarbowcy ( mecz oddali walkowerem) ulegli Prokuratrurze 0:3; eliminując zaległości drugi mecz tego dnia rozegrali zarówno Sędziowie Seniorzy i Prokuratorzy, ci pierwsi ulegli w stosunku 1:7. Kolejny mecz w ramach 6. kolejki rozegrano we wtorek 1 czerwca. Palestra wygrała wysoko z Radcami Prawnymi 5:1.
Dzięki temu zwycięstwu na pierwszym miejscu w tabeli jest Palestra, która w 5. meczach zdobyła 12 punktów, tyle samo punktów mają Radcy Prawni, którzy jednak rozegrali już wszystkie swoje mecze. Z niecierpliwością zatem będą czekać na wynik meczu Palestry i Prokuratury. Jeżeli Prokuratura wygra wszystkie trzy zespoły będą mieć po 12 punktów, a o miejscu w tabeli zadecyduje bilans bramek.
A zatem po 6. kolejce na 2. miejscu w tabeli są Radcy Prawni, ale miejsca od 3. do 5. zajmują: Komornicy, Prokuratorzy i Sąd. Wszystkie drużyny mają po 9 punktów i każda z nich może jeszcze wygrać Ligę, jeżeli swoje mecze wygrają bardzo, bardzo, wysoko.
Zmiany nastąpiły także w tabeli najlepszych strzelców bramek. Na 1. miejscu są teraz ex aequo: Jacek Budzyński( Komornicy) i Łukasz Bogaczyk ( Radcy Prawni) z 7 bramkami, na trzecim miejscu uplasował się Dawid Kotliński (Palestra) który zdobył sześć goli.
Podczas ostatniej, siódmej, kolejki Ligi Prawników, w poniedziałek 7 czerwca, zmierzą się: o godz. 19:30 Sędziowie i Sędziowie Seniorzy; o godz. 20:30 Prokuratorzy i Palestra; o godz. 21:30 Skarbowcy natomiast grać będą z Komornikami. Pauzują tego dnia Radcy Prawni.

Sprawdź także

Guma do żucia w mrowisku

Bajeczni Adwokaci ruszają do szkół 1 czerwca Z drugą edycją akcji „Bajeczni Adwokaci” ruszamy 1 …