Finansowanie pomostowe

Elbląg ma nowe sądy

Nowoczesnym i jednym z najwyższych w kraju budynkiem sądowym mogą pochwalić się Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy w Elblągu. Pierwsza rozprawa w tym gmachu odbyła się już w marcu, gdy trwała jeszcze przeprowadzka wydziałów. Inwestycja kosztowała ponad 58 mln złotych z budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości , a pierwsze prace rozpoczęły

się w 2013 roku. W nowym budynku, który ma 12 nadziemnych kondygnacji, pracuje około 260 osób, w tym około 185 pracowników Sądu Rejonowego. Są tu 343 pomieszczenia, a od gmachu, którego imponująca wysokość to 47 m, wyższy jest w kraju tylko budynek sądu w Tarnobrzegu (55 m).
– Jestem przekonany, że nowe, lepsze warunki pracy będą owocować jeszcze lepszą i wyższą jakością orzecznictwa i sprawnością toczących się tu postępowań – powiedział Piotr Żywicki, Prezes Sądu Okręgowego w Elblągu. W uroczystości wziął też udział Leszek Mazur, Przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa i Prezes Sądu Rejonowego w Elblągu Agnieszka Walkowiak. Sędziowie mają do dyspozycji 29 sal rozpraw, wszystkie wyposażono w urządzenia do rejestracji obrazu i dźwięku z przebiegu rozpraw. Sale są także klimatyzowane. Przy nich przygotowano pokoje narad i pokoje dla świadków. Inicjatorem budowy nowego gmachu był prezes Jacek Pietrzak, dziś sędzia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

Sprawdź także

Maraton Pisania Listów AI 2021

DOŁĄCZ DO NAS 29 XI – 12 XII 2021 Maraton Pisania Listów to największa globalna …