Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Etyka, ale jaka

Etyka, ale jaka

Rozpoczęły się konsultacje projektu zmian w Kodeksie Etyki Adwokackiej

27.03.2023

  • Prace nad zmianami w Kodeksie Etyki Adwokackiej w zakresie korzystania przez adwokatów z informacji handlowej i reklamy wchodzą w końcowy etap.
  • Projekt zmian wraz z ich uzasadnieniem jest gotowy i został rozesłany do konsultacji – wewnętrznych i zewnętrznych.
  • Konsultacje zakończą się 27 kwietnia br.
  • Każdy z członków Adwokatury otrzymał projekt uchwały wraz z uzasadnieniem na skrzynkę e-mail z zaproszeniem do konsultowania jego treści.
  • Prezes NRA, adw. Przemysław Rosati zachęca wszystkich adwokatów  i aplikantów adwokackich do udziału w konsultacjach, głos członków Adwokatury w procesie przyjmowania zmian w Kodeksie Etyki jest ważny, ponieważ nowe przepisy będą dotyczyć każdego.

Projekt zmian w Zbiorze Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu oraz jego uzasadnienie były przedmiotem posiedzenia Prezydium NRA 27 marca. Prezydium przyjęło oba dokumenty i skierowało je do wewnętrznych i zewnętrznych konsultacji.

Projekt zmian w Kodeksie Etyki Adwokackiej, zgodnie z wymogami art. 24 dyrektywy usługowej, znosi wszelkie całkowite zakazy dotyczące korzystania z informacji handlowych przez adwokatów, wprowadzając ograniczenia dotyczące treści zamieszczanych w przekazywanych informacjach. Kierunek zmian jest także zgodny z wynikami badań przeprowadzonych z członkami Adwokatury oraz z konsumentami.

Po konsultacjach, które kończą się 27 kwietnia br., projekt trafi pod obrady posiedzenia plenarnego Naczelnej Rady Adwokackiej 26-28 maja br., gdzie zostanie poddany głosowaniu. Więcej na adwokatura.pl

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …