Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temida w Polsce, Europie i na Świecie / F.Timmermans o dyscyplinarkach

F.Timmermans o dyscyplinarkach

List Prezesa Iustitii Krystiana Markiewicza do v-ce Przewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w sprawie postępowań dyscyplinarnych prowadzonych wobec polskich sędziów spotkał się odzewem.
19.02.2019 roku sędzia Krystian Markiewicz poprosił o wsparcie Komisji Europejskiej w zapewnieniu obiektywizmu w toczących się postępowaniach dyscyplinarnych wobec sędziów. W swoim wyst훳pieniu z-va Przewodnicz훳cego KE Frans Timmermans odpowiedział na wezwania Iustitii i obiecał wnikliwe przyglądanie się toczącym się sprawom.
List i reakcja na niego odbiła się bardzo szeroko w mediach zarówno międzynarodowych, jak i polskich. New York Times, Reuters, Euroactive, Politico, czy Euronews to tylko niektóre globalne tytuły, które napisały o problemach polskich sędziów. Wsparcia udzielają też polskie media niezwiązane z PiS.
SSP Iustitia liczy ,że wsparcie takich instytucji jak Komisja Europejska, europejskie i międzynarodowe stowarzyszenia sędziowskie i prawnicze, organizacje praw człowieka, czy mediów zatrzyma „nagonkę” wybranego przez polityków rzecznika dyscyplinarnego.

Sprawdź także

Trudny i pracowity rok AI

To był pracowity rok dla Amnesty International, który zaowocował pozytywnymi zmianami zachodzącymi na całym świecie. …