Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temida w Polsce, Europie i na Świecie / F.Timmermans o dyscyplinarkach

F.Timmermans o dyscyplinarkach

List Prezesa Iustitii Krystiana Markiewicza do v-ce Przewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa w sprawie postępowań dyscyplinarnych prowadzonych wobec polskich sędziów spotkał się odzewem.
19.02.2019 roku sędzia Krystian Markiewicz poprosił o wsparcie Komisji Europejskiej w zapewnieniu obiektywizmu w toczących się postępowaniach dyscyplinarnych wobec sędziów. W swoim wyst훳pieniu z-va Przewodnicz훳cego KE Frans Timmermans odpowiedział na wezwania Iustitii i obiecał wnikliwe przyglądanie się toczącym się sprawom.
List i reakcja na niego odbiła się bardzo szeroko w mediach zarówno międzynarodowych, jak i polskich. New York Times, Reuters, Euroactive, Politico, czy Euronews to tylko niektóre globalne tytuły, które napisały o problemach polskich sędziów. Wsparcia udzielają też polskie media niezwiązane z PiS.
SSP Iustitia liczy ,że wsparcie takich instytucji jak Komisja Europejska, europejskie i międzynarodowe stowarzyszenia sędziowskie i prawnicze, organizacje praw człowieka, czy mediów zatrzyma „nagonkę” wybranego przez polityków rzecznika dyscyplinarnego.

Sprawdź także

Po pierwsze, praworządność

„Ci, którzy myśleli, że nowa Komisja Europejska Ursuli von der Leyen będzie miała inne podejście …