Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Festyn na Stacji Urbano

Festyn na Stacji Urbano

Podniesienie semafora nastąpi o godzinie 16, tor będzie przejezdny do 19, a wszystko to w sobotę 30 czerwca; na odcinku 19 metrowego toruStacji Urbano przy ulicy Wawrzyniaka 19 w Poznaniu. Stacja Urbano to podwórko gastronomiczne na Jeżycach przy ulicy Wawrzyniaka 19. Zapraszają: restauracja Falla, Pho Bar, Pizza pod Lasem oraz Piwny Fyrtel.
Właśnie 30 czerwca zostanie tam zorganizowany wielki Festyn Kolejowy, który będzie uroczystym i ostatecznym otwarciem wszystkich czterech lokali, albowiem poszczególne ?podstacje? otwierały się w różnych terminach.
Piwny Fyrtel to rodzinna atmosfera, pyszne jedzenie, wiele atrakcji i około 700 polskich piw regionalnych. Dla tych co lubią piwo z ?kija? dostępne są 4 krany; działa mały ogródek więc dobrym złotym napojem można raczyć się na dworze.
Pizzernia Pod Lasem, serwuje wspaniałą pizzę, której głównym założeniem jest przede wszystkim zachowanie tradycji podczas wytwarzania ciasta oraz staranne dobieranie dodatków. Oto opinia smakosza: Bardzo dobra pizza wypiekana na cienkim i chrupiącym cieście z ciekawymi dodatkami. Widać i czuć, że w pizzerii Pod Lasem stawia się przede wszystkim na wysoką jakość i smak oferowanego produktu. Właśnie o to w tym wszystkim chodzi, żeby smakowało. W karcie znajduje się wiele oryginalnych pozycji, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Pho Bar, restauracja specjalizuje się w zupah Pho, czyli jednym ze specjałów kuchni wietnamskiej. W krótkiej karcie znajdziemy także dania główne i deser dnia. Surowy wystrój lokalu przypominający stary magazyn wpisuje się w klimat Jeżyc. Kontaktowa obsługa, swobodna atmosfera i zgoda właścicieli na obecność psów dopełniają obrazu smacznej całości.
FALLA, serwuje potrawy wegańskie czyli przepyszne zupy, wrapy i hummusy i szakszuki. Dla nieobeznanych pokazujemy menu: Oto impresja poznaniaka, który jadł w Falli:? Tym razem nie zamówiłem wielgachnej ręki Fatimy ? rok wcześniej nie dałem jej rady, więc postanowiłem nie ryzykować. Zamiast tego zdecydowałem się na polecaną mi przez parę osób szakszukę (18 PLN) ? tunezyjskie danie z patelni z jajka, pomidorów, papryki i cebuli. Do tej pory sądziłem, że najlepszą szakszukę w mieście zje się w Jaglanej i… chyba już tak nie uważam. Ta z FALLI wymiata! Serwowana z fajną pitą, nawet sycąca, pełna przypraw, zjawiskowych aromatów i fajnych dodatków.

Sprawdź także

Tęczowej Maryi cd.

List katolików z Holandii w obronie tęczowej Maryi 04 listopada 2021 Niezrozumiałe i szokujące – …