Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Flagi na stałe przy sądach i prokuraturach

Flagi na stałe przy sądach i prokuraturach

W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości nad wszystkimi sądami, prokuraturami i innymi placówkami wymiaru sprawiedliwości już na stałe pojawią się biało-czerwone flagi narodowe. Z inicjatywy ministra sprawiedliwości prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro przy siedzibach tych instytucji powstaną maszty flagowe.Obchodzony 2 maja Dzień Flagi przypomina o znaczeniu symboli narodowych dla tożsamości i ducha patriotyzmu Polaków. W najcięższych okresach dziejów Polski biało-czerwone barwy były symbolem niezłomności narodu i woli zwycięstwa. Budziły też nadzieję na wolność. Dziś jednoczą Polaków wokół wspólnej przeszłości i przyszłości, a narodowa symbolika nabiera szczególnego znaczenia w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dlatego minister Zbigniew Ziobro polecił, by przy siedzibach instytucji związanych z Ministerstwem Sprawiedliwości stanęły maszty flagowe (naziemne lub przytwierdzone do budynku), na których przez cały rok prezentowana będzie flaga Rzeczypospolitej Polskiej. Maszty takie znajdą się między innymi przy wszystkich sądach i prokuraturach, jednostkach więziennictwa i ośrodkach kuratorskich w całym kraju. Jak podkreśla Sejm RP, fladze państwowej należny jest właściwy szacunek ? powinna być zawsze zadbana, a najbardziej godnym sposobem jej eksponowania jest umieszczenie na drzewcu lub maszcie.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości

Sprawdź także

Dzień otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz …