Najnowsze informacje
Strona główna / Temat Tygodnia / Fundusz Niesprawiedliwości

Fundusz Niesprawiedliwości

Wstrząs w Funduszu Sprawiedliwości. Resort unieważnia umowy

Ministerstwo Sprawiedliwości unieważnia 23 umowy z Funduszu Sprawiedliwości na łączną kwotę ponad 105 mln zł – ustalili dziennikarze WP i money.pl. Decyzja zapadła na podstawie opinii Prokuratorii Generalnej.

Ministerstwo Sprawiedliwości objęło sankcją nieważności 23 umów o dotacje z Funduszu Sprawiedliwości i będzie się domagać zwrotu wypłaconych środków. W środę ponowną kontrolę Funduszu Sprawiedliwości rozpoczęła NIK. To kolejna już instytucja, która obok CBA, Krajowej Administracji Skarbowej i Prokuratury Krajowej prowadzi kontrolę.

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar podkreślił, że decyzje o nieważności umów nie wynikają z wewnętrznych analiz, ale są wynikiem audytu, konsultacji i opinii przygotowanej przez Prokuratorię Generalną RP. Jak dodał, liczy się z tym, że część z tych beneficjentów może się odwołać do sądu.

Kierownictwo resortu na środowym spotkaniu z dziennikarzami przekonywało, że po przejęciu władzy zastało kompletny bałagan, jeśli chodzi o dokumentację dotyczącą Funduszu. Część dokumentów była zdigitalizowana, część zalegała w szafach, brakowało też protokołów z posiedzeń komisji konkursowych.

Więcej na wp.pl

Autor Fotografii PAP/Leszek Szymański

Sprawdź także

Adwokat biedaków

Minęła 721 rocznica śmierci Iwo z Bretanii, Iwo z Kermartin, właśc. Yves Hélory[a] (ur. 17 …