Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Fundusz Sprawiedliwości dla OSP

Fundusz Sprawiedliwości dla OSP

– Uruchamiamy program warty 100 milionów zł przeznaczony dla Ochotniczej Straży Pożarnej w całej Polsce. Program jest ukierunkowany na zwiększenie bezpieczeństwa Polaków” ? mówił w środę 31 stycznia minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas uroczystości przekazania sprzętu ratowniczego dla strażaków. Ministerstwo Sprawiedliwości ogłaszawielki ogólnopolski program, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafi nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości przekraczającej 100 milionów złotych. Środki będą pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości.
Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory. – To jest największe w historii takie dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych ? podkreślił minister Ziobro. – Moja decyzja jest wyrazem szacunku dla tej formacji, szacunku jako ministra sprawiedliwości, ale też i rządu dobrej zmiany, który pokazuje, że myśli o bezpieczeństwie Polaków, szanuje i docenia tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas i zaangażowanie działając w ramach Ochotniczych Straży Pożarnych ? dodał.
– Już od najbliższego piątku rozszerzamy program wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych na całą Polskę. Od tego dnia, co dwa tygodnie będzie ogłaszany nowy konkurs na każde, kolejne województwo ? poinformował wiceminister Michał Woś. Nabory będą ogłaszane w kolejnych województwach według poniższego terminarza: Kujawsko-Pomorskie ? 21 maja 2018 r. Zachodniopomorskie ? 11 czerwca 2018 r. Wielkopolskie ? 6 sierpnia 2018 r. Lubuskie ? 3 września 2018 r.

Zreformowany Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej ? Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości, działa od września 2017 r. Fundusz rozporządza pieniędzmi zasądzanymi od sprawców przestępstw. Zmiany ustawowe pozwoliły na poszerzenie katalogu organizacji, które dzięki wsparciu Funduszu Sprawiedliwości będą mogły pomagać poszkodowanym. Tak, aby rzeczywista pomoc dotarła do jak największej grupy potrzebujących. W ten sposób środki pozyskane od sprawców przestępstw służą pokrzywdzonym i ratują życie.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji MS

Sprawdź także

Maraton Pisania Listów AI 2021

DOŁĄCZ DO NAS 29 XI – 12 XII 2021 Maraton Pisania Listów to największa globalna …