Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Futbol bez Rosjan

Futbol bez Rosjan

Rosjanie czekali na ten wyrok. Jest decyzja CA

Rosjanie liczyli na pozytywny dla nich wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Jednak złożona przez nich apelacja została odrzucona, co oznacza, że wykluczenie z rozgrywek piłkarskich zostało podtrzymane.

W lutym Rosjanie rozpoczęli inwazję na Ukrainę. Od tego czasu bezlitośnie bombardują kolejne ukraińskie miasta. Atakowane są nie tylko obiekty militarne, ale także cywilne. Giną tysiące niewinnych ludzi. Po wybuchu wojny władze światowych federacji sportowych postanowiły wykluczyć Rosjan z międzynarodowych rozgrywek.

Taką decyzję podjęła FIFA, która wykluczyła reprezentację Rosji z walki o awans do mistrzostw świata. Z kolei UEFA wyrzuciła rosyjskie drużyny z europejskich pucharów. Rosjanie z tymi decyzjami się nie zgadzali i złożyli apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS). Wierzyli w zwycięstwo i powrót do rywalizacji na sportowych boiskach.

Ich nadzieje były jednak płonne. CAS w piątek opublikował na swojej stronie internetowej wyrok, w którym odrzucił apelację. „Odwołania wniesione przez Rosję przeciwko UEFA w sprawie wpływu i konsekwencji wynikających z trwającego zawieszenia reprezentacji i klubów w rozgrywkach UEFA, zostały oddalone. Zaskarżona decyzja została podtrzymana” – przekazano w komunikacie.

Dodano, że „

Sprawdź także

HiT niepokoi RPO

Kontrowersje wokół podręcznika „Historia i Teraźniejszość”. Wystąpienie do Ministra Edukacji i Nauki Data: 2022-08-29 podziel …