Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Futbol i polityka

Futbol i polityka

Donald Tusk, szef Rady Europejskiej: ?Gdyby PiS był tak nieugięty wobec kiboli, jaki był wobec niepełnosprawnych, sytuacja na stadionach nie byłaby taka zła.

Ale do tego trzeba mieć minimum odwagi cywilnej?. Donald Tusk to wyjątkowo wytrawny polityk, z ogromną wiedzą i doświadczeniem. Mimo że jego biuro od kilku lat znajduje się w Brukseli, to Tusk dba, aby w rodzinnym kraju o nim nie zapomniano. A trzeba przyznać, że robi to niezwykle umiejętnie poprzez uczestnictwo w mediach społecznościowych, poprzez poczucie humoru, dystans do siebie, a przede wszystkim poprzez umiejętne komentowanie tego, co się w kraju dzieje. Szef Rady Europejskiej jest solą w oku Prawa i Sprawiedliwości, co nie dziwi, bo w prawie każdej swojej wypowiedzi czy rozmowie wrzuca kamyczek do ogródka partii rządzącej.
Nie inaczej rzecz się ma z ostatnim wywiadem Tuska udzielonym ?Gazecie Wyborczej?. Z pozoru niewinna rozmowa o piłce nożnej porusza wiele istotnych i ważnych kwestii, odnoszących się do bieżącej polskiej polityki. Dosłownie w dwóch zdaniach Tusk wbija rządzącym szpilę w związku z ich przyzwoleniem na burdy na stadionach i postawą wobec niepełnosprawnych: ? ?Gdyby PiS był tak nieugięty wobec kiboli, jaki był wobec niepełnosprawnych, sytuacja na stadionach nie byłaby taka zła. Ale do tego trzeba mieć minimum odwagi cywilnej?. W wywiadzie nie omieszkał również nawiązać do postawy rządu polskiego wobec UE: ? ?Kto osłabia Unię lub liczy na jej rozpad, obiektywnie rzecz biorąc, kibicuje Rosji. Pewnie niespodziewanie dla samego siebie Kaczyński stał się jednym z liderów proputinowskiego obozu politycznego w Europie? ? stwierdził. Zapytany o plany polityczne, Donald Tusk nigdy nie składa jednoznacznych deklaracji: ? ?W sezonie 2018/2019 liczyć się będą dwie drużyny. Mecz finałowy będzie pasjonujący, każdy wynik możliwy, być może o wszystkim rozstrzygnie dogrywka. I proszę mnie nie pytać, co mam na myśli. Tak sobie powiedziałem?. Przewodniczący Rady Europejskiej doskonale wie, jak należy rozgrywać karty, co wśród polityków PiS budzi niemałe frustracje.
Po wywiadzie Donalda Tuska dla ?GW? głos zabrała na Twitterze Beata Mazurek. Pani rzecznik napisała: ? ?Lider obozu proputinowskiego już na szczęście nie jest premierem. Kiedy rządził przez 7 lat nie rozwiązał problemów osób niepełnosprawnych, dopalaczy i wielu innych?. Do wpisu Mazurek dołączyła zdjęcia Donalda Tuska z Putinem i protestu osób niepełnosprawnych za czasów rządów PO-PSL. Odnosi się jednak wrażenie, że jest to dość histeryczna i nieudolna obrona przed doskonałym zawodnikiem, jakim jest Donald Tusk.
Źródło: wyborcza.pl

Sprawdź także

Pisowska pogarda

Co roku kręcę głową z niedowierzaniem, że sprawozdanie RPO o stanie przestrzegania praw człowieka w …