Strona główna / Szczypta soli / Grymas prezesa

Grymas prezesa

PiS ma już gotowy przekaz ws. grymasu Kaczyńskiego w limuzynie, które obiegło cały kraj.- Każdy polityk doskonale wie, kiedy pojawia się zdjęcie, które będzie mu towarzyszyć przez lata. Jaką siłę będą miały te zdjęcia za kilka lat? – zastanawiał się Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. Jeden z tabloidów pisze o tym, co znajduje się w instrukcji dla posłów PiS, jak komentować weekendowe wydarzenia w Sejmie i przed nim. Do historii przejdzie zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego wyjeżdżającego nocą z terenu Sejmu po tym, jak z drogi policja usunęła protestujących. Na zdjęciu jest grymas prezesa – część osób zinterpretowała go jako śmiech. Przekaz PiS w sprawie . uśmiechu. Co PiS każe mówić swoim działaczom?:
?Prezes PiS uśmiechał się, bo na tą ilość kłamstw i obelg, jaka wylała się na niego nie mogło być innej reakcji?. – Myślę, że każdy polityk doskonale wie, kiedy wypowiada zdanie, które będzie mu towarzyszyć przez lata i wie, kiedy pojawia się zdjęcie, które będzie mu towarzyszyć przez lata. Dziś może nie, ale jaką siłę będą miały te zdjęcia za kilka lat?
– Dla mnie jest w tym coś z ?Makbeta?. Opowieść o człowieku, który dążył do władzy i czegoś bardzo chciał uniknąć. A skończyło się w samochodzie. Jeśli wyobrazić sobie drogę Kaczyńskiego do tego zdjęcia, to jest to niezwykła droga i od tego zdjęcia nie da się uciec. Każda partia staje się partią władzy – Każda partia, która idzie do wyborów pod hasłem bycia blisko ludzi, bycia partią pełną pokory, która obiecuje słuchać ludzi, po jakimś czasie staje się partią władzy. Ale tempo, w jakim PiS przeszło do partii władzy, do partii siły jest rekordowe. Rozumiem intencję naprawy kraju, ale przekonanie o słuszności działania jest tak duże, że zapomina się o metodach, które temu służą. Może na końcu drogi nic nie ma? Kto jest dziś opozycją – Jeden z protestujących przed Sejmem ludzi krzyczał: To my jesteśmy opozycją. I to prawda. Zagrożeniem dla PiS nie są Petru i Schetyna, tylko ci ludzie na ulicy – Barierki ustawia się nie przed Schetyną i Petru, a przed protestującymi ludźmi.
Piotr Kraśko

Sprawdź także

PKW jak feniks

Sławomir Patyra: Prezydent powinien bez zbędnej zwłoki wydać postanowienie o powołaniu członków Państwowej Komisji Wyborczej …