Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Honory brackie dla radcy prawnego

Honory brackie dla radcy prawnego

Order Zasługi Krzyża Wielkiego ze Wstęgą Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP został uroczyście wręczony radcy prawnemu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, od 20. lat prezesowi Poznańskiego Bractwa Kurkowego, Przemysławowi Wojciechowskiemu.

Ceremonia odbyła się w Śremie, gdzie odbył się Krajowy Zjazd Delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, od 12 do 13 czerwca. Podczas obrad Zarząd uzyskał absolutorium.
P.Wojciechowski, poznański prawnik, jest najdłużej urzędującym prezesem , bo bracia z Poznańskiego Bractwa Kurkowego, niezmiennie od dwudziestu lat właśnie jemu powierzają prezesowską godność. Był on wielokrotnie Królem Zieloświątkowym ( najważniejsza kurkowa godność strzelecka) oraz zdobywał inne zaszczytne tytuły i laury. Jest nie tylko radcą prawnym WZPN ale i pasjonatem pilki nożnej oraz sportów walki.

W tym roku przypada 20 rocznica reaktywowania działalności Poznańskiego Bractwa Kurkowego i wznowienia ruchu Brackiego. Z tej okazji 19 czerwca odbedą się uroczystości rocznicowe. Zbiórka Braci oraz zaproszonych gości odbędzie sie o godz 12.00 w lokalu gastronomicznym Pana Aleksandra Tecława w Poznaniu przy ul. Niezłomnych 1, gdzie nastąpi poczęstunek. O godz 12.30 przewidziane jest uformowanie kolumny marszowej i przemarsz wraz z orkiestrą przez Srary Rynek do kościoła Farnego, gdzie o godzinie 13.00 odprawiona zostanie Msza Św. celebrowana przez przedstawiciela Arcybiskupa Poznańskiego. Po Mszy św. nastąpi przejazd do Ogrodu Brackiego przy ulicy Szelągowskiej, gdzie odbędzie się złożenie wiązanek kwiatów przy obelisku brackim upamiętniającym wszystkich tych, którzy przez wieki przyczynili się do ruchu brackiego w Poznaniu. Następnie nastąpi przejazd na strzelnicę ” MAGNUM ” przy ulicy Dojazd 5 gdzie od godzinie 15.00 rozpocznie sie strzelanie.

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …