Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Honory dla OKO.press

Honory dla OKO.press

OKO.press z Koroną Równości! Korony Równości to nagrody przyznawane przez Kampanię Przeciw Homofobii osobom i instytucjom, które w minionym roku zasłużyły się w budowaniu lepszej przyszłości dla społeczności LGBT w Polsce. OKO.press zwyciężyło w kategorii „Media” – zdecydowało o tym głosowanie internautów.

Wśród laureatów tegorocznych Koron Równości znaleźli się także Wanda Traczyk-Stawska, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Anna Błaszczak-Banasiak, Adam Bodnar i Krzysztof Gonciarz. Serdecznie gratulujemy!

KPH tak uzasadniała nominację dla OKO.press: „Wnikliwie i z oddaniem analizuje wydarzenia dotyczące społeczności LGBT w Polsce. W lutym 2020 redakcja wysłała 52 »donosy« do unijnych partnerów polskich gmin i regionów, które przyjęły uchwałę, że są strefą »wolną od ideologii LGBT«”. W głosowaniu publiczności OKO.press rywalizowało z Anną Konieczyńską z „Vogue Polska” i Wojciechem Karpieszukiem z „Gazety Wyborczej”.

„Tę nagrodę traktujemy jako nagrodę za oczywistość. Mam nadzieję, że za rok się spotkamy i będzie lepiej” – mówiła Magdalena Chrzczonowicz, wicenaczelna portalu, odbierając Koronę Równości. Nagroda dla OKO.press nie byłaby możliwa bez zaangażowania naszych Czytelników. Dziękujemy za każdy głos!

Sprawdź także

Cyfryzacja Temidy

W ramach obchodów 60. rocznicy (1960-2020), Rada Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy CCBE zaprasza do …