Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / I.Tuleya nadal nie orzeka

I.Tuleya nadal nie orzeka

Sędzia warszawskiego Sądu Okręgowego Igor Tuleya, który był zawieszony przez nieuznawaną Izbę Dyscyplinarną, miał wrócić w poniedziałek do pracy po prawomocnym wyroku sądu. Wiceprezes tego sądu nie dopuścił go jednak do orzekania. – Podejmiemy dalsze kroki, by wyegzekwować to orzeczenie, będziemy walczyli do końca – zapowiedział Tuleya.

Tydzień temu Sąd Okręgowy Warszawa-Praga wydał prawomocny wyrok o przywróceniu do orzekania sędziego Igora Tulei, zawieszonego w listopadzie 2020 roku przez nieuznawaną przez Sąd Najwyższy Izbę Dyscyplinarną. W poniedziałek Tuleya przyszedł do pracy. Przed godziną 9 przed wejściem do sądu odbyła się manifestacja poparcia dla sędziego.
Tuleya nie został dopuszczony do orzekania

Godzinę później Tuleya wyszedł z sądu. – Pan prezes Radzik zażądał od mojego pełnomocnika, by uzupełnił braki formalne w piśmie, w którym pan Romanowski [pełnomocnik Tulei – red.] – w nawiązaniu do orzeczenia sądu – domagał się, abym został natychmiast przywrócony do służby sędziowskiej. Wiceprezes Radzik żądał uzupełnienia braku poprzez załączenie orzeczenia uchylającego uchwałę tak zwanej Izby Dyscyplinarnej – mówił.

  • Złożyłem pismo do pana prezesa, w którym domagałem się natychmiastowego wykonania orzeczenia sądu praskiego, do godziny 10. Minęła 10, nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, nie jestem kapciowym pana prezesa Radzika. Podejmiemy dalsze kroki, by wyegzekwować to orzeczenie, będziemy walczyli do końca – zapowiedział.
    Źródlo:tvn24.pl

Sędzia Igor Tuleya wraca do orzekania. Jest decyzja warszawskiego sądu

Sędzia Igor Tuleya został odwieszony i wraca do orzekania w sądzie. Tak postanowił warszawski Sąd Okręgowy. — Cieszę się. Zawsze trzeba walczyć do końca, zwłaszcza w słusznej sprawie. Nie chodzi tylko o przywrócenie mnie do pracy, ale też o praworządność. Walka trwa dalej — komentuje sędzia w rozmowie z oko.press. Orzeczenie jest prawomocne, co znaczy, że Tuleya może od razu wrócić do sądzenia spraw karnych. -donosi onet.pl

Sprawdź także

Senat naprawia neo-KRS

Senat 8 czerwca br. zdecydował o wniesieniu do Sejmu projektu ustawy o zmianie ustawy projektu …