title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

"Pacyfikowano bunt" w Rosnowie
Uwaga. To były ćwiczenia!!! Oto scenariusz: W Oddziale Zewnętrznym w Rosnowie doszło do naruszenia porządku przez 6 skazanych, którzy wzywali do zbiorowego nieposłuszeństwa. Przebieg zdarzenia Osadzeni zabarykadowali korytarz na 2 piętrze budynku. O godzinie 10.05 dyrektor Aresztu Śledczego w Poznaniu podjął decyzję o ogłoszeniu alarmu 
w areszcie i podległych oddziałach zewnętrznych, wzmocnieniu systemu ochrony Oddziału Zewnętrznego w Rosnowie. Powiadomiono Stanowisko Dowodzenia Dyrektora Okręgowego w Poznaniu, Komendę Miejską Policji w Poznaniu i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Cały teren zabezpieczyli funkcjonariusze Policji. Wobec agresywnych skazanych konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego. Wcześniejsze negocjacje nie doprowadziły do zmiany zachowania osadzonych. Po przywróceniu porządku okazało się, iż osadzeni chwilę wcześniej zaprószyli ogień, w związku z czym konieczne było ewakuowanie wszystkich osób z budynku oraz opanowanie pożaru przez jednostki PSP. Zamieszanie wykorzystał jeden z więźniów, który w czasie ewakuacji budynku został wyprowadzony na boisko. Podjął próbę ucieczki z terenu jednostki, udało się jemu pokonać ażurowe ogrodzenie, jednak po przebiegnięciu 20 metrów w kierunku drogi publicznej, słysząc ostrzeżenie o możliwości użycia broni palnej, położył się na ziemi. Zakończenie O godzinie 13.00 w jednostce zapanował spokój. Osadzeni biorący udział w naruszeniu bezpieczeństwa oddziału zewnętrznego zostali przewiezieni pod odpowiednio wzmocnionym konwojem do Aresztu Śledczego w Poznaniu. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono, iż powodem naruszenia porządku przez 6 osadzonych na terenie jednostki było ograniczenie przez administrację zakładu karnego możliwości korzystania z przepustek, natomiast powodem ucieczki skazanego była obawa przed konsekwencjami tego naruszenia.
Brzmi jak dobry scenariusz filmu? 28 listopada na terenie Oddziału Zewnętrznego w Rosnowie odbywały się szczegółowo zaplanowane ćwiczenia ochronne przy współdziałaniu Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji. W ćwiczeniach wzięła udział również Grupa Interwencyjna Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Poznaniu. Powód Celem ćwiczeń było doskonalenie sposobu kierowania działaniami ochronnymi, sprawdzenie umiejętności działania kadry kierowniczo-dowódczej w sytuacjach zagrożenia oraz doskonalenie umiejętności współdziałania i koordynacji funkcjonariuszy SW z PSP i Policją, a także ćwiczenie umiejętności likwidacji zagrożeń bezpieczeństwa jednostki oraz zgodnego z prawem użycia i wykorzystania środków przymusu bezpośredniego przez funkcjonariuszy SW. Działaniami ochronnymi kierował ppłk Bogumił Pachulski - zastępca dyrektora Aresztu Śledczego w Poznaniu.
Tekst: szer. Marlena Przybył, ppor. Mariusz Szymański, mjr Jan Kurowski

     
     
Data: 01.12.2017, godzina: 11:54:00.


Moja kancelaria

Profesor Marek Chmaj: "u nas, w Polsce,  jest zupełnie inna kultura prawna, jak się okazuje żenująco niska".

Adwokat Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej: europejscy adwokaci mają prawo pytać o praworządność w Polsce .

Adwokat Roman Giertych: gdy skazywano Komendę, funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego sprawował Lech Kaczyński.

Sędzia Waldemar Żurek: gnoją mnie systemowo,instytucjonalnie, któregoś dnia dostanę "dwa strzały" i będzie spokój.

Profesor Monika Płatek: Kto oceni czy kłamię, gdy mówię o przeżyciach mojej matki w Auschwitz? Pan Morawiecki? Jaki?

Jerzy Owsiak: 126 373 804,34 złotych - tyle udało się zebrać Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Premier Mateusz Morawiecki o Marcu '68: Powinien być dla Polaków powodem do dumy, nie do wstydu

Mgr Zbigniew Ziobro: Do Krajowej Rady Sądownictwa wprowadziliśmy  'tlen demokracji i nowe standardy"

Prof. Jadwiga Staniszkis: jestem rozczarowana Mateuszem Morawieckim  "trochę brakuje mu osobowości".


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Niestety, nie możemy jak azjatyckie małpki zatkać uszy, zasłonić oczy i zakryć usta. Musimy uczestniczyć w ponurej farsie, którą zgotowała nam rządząca partia i jej wasale w postaci rządu. Cały kraj ponoć z zapartym tchem wpatrywał się w doniesienia na paskach telewizora czy nocnik z g...m przeniosą z lewego w prawy kąt cuchnącego pokoju. O tym żeby go wynieść i przewietrzyć pokój nikt w PiS-ie nie wpadnie, bo mózgi ich działaczy przypominaja orzechy laskowe, nie to,że takie małe, ale gładkie. W oparach aburdu przeszły  bez echa społeczne marsze żądające powrotu wolnych sądów, wolnych wyborów i wolnej Polski, Dzień Praw Człowieka i I Kongres Praw Obywatelskich.  Szkoda, że nikt już nie  pamięta  o  heroicznym czynie Piotra Szczęsnego,

Osądzi mnie Bóg i Historia, mawiał marszałek Józef Piłsudski komentując zamach stanu w maju 1926 roku, łamiąc nie tylko konstytucję, ale i życie wielu polskich patriotów. Bóg wyroku jeszcze nie wydał, a osąd historyczny marszałka wciąż budzi histeryczne reakcje. Kto osądzi PiS? Bóg czy Historia? Posłowie i senatorzy, którzy łamią konstytucję dając zielone światło anarchii i przyzwalając na pełzający zamach stanu zapominaja o obowiązujacym kodeksie karnym. Kiedy wróci normalność staną przed sądami i odpowiedzą za swoje zbrodnie. Dzięki kodeksowym zmianom, które wprowadził ich guru magister prawa Zbigniew Ziobro, będzie można zastosować także przepisy o konfiskacie rozszerzonej na mocy której zostana pozbawieni majątku, oni i ich rodziny.
Porady, Listy, Komunikaty

Seminarium dotyczące umów międzynarodowych, organizowane przez Union Internationale des Avocats

Szkolenie HFPC w Poznaniu jest organizowane we współpracy z Katedrą Postępowania Karnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Przyjaciel Zwierząt – Nagroda Prezesa NIK ma trafiać do osób, instytucji lub organizacji, które prowadzą,