title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

To jest zły papież
Dr Rafał Cekiera sprawdził, dlaczego polscy konserwatywni katolicy tak bardzo nie lubią papieża Franciszka.

O wynikach swoich badań opowiedział Karolinie Głowackiej w Przedpołudniu Radia TOK FM. Na warsztat wziął komentarze internautów pod tekstami o Franciszku publikowane na forum portalu wPolityce.pl. W ciągu czterech miesięcy, od czerwca do października, portal wypuścił 59 artykułów o papieżu. Pojawiło się pod nimi w tym okresie w sumie 863 komentarzy.
    Większość z nich, aż 75%, była negatywna. Przychylnych komentarzy było tylko 1,4%. - Porażająca jest skala niechęci, jaka wyłania się z tych wpisów. Szokuje też język i argumenty - nie da się tego określać mianem dyskusji, debaty. Franciszka określa się nawet jako "kompletnego pustaka bez daru Ducha", satanistę, masona i reptilianina - komentuje Cekiera.
     Z badań wynika, że obecnego papieża często porównuje się do jego dwóch poprzedników. Jan Paweł II to był "nasz papież", konserwatywny Benedykt XVI to "dobry Niemiec", a Franciszek to "obcy", który nawet nie jest z Europy. Komentujący określają Franciszka mianem "uzurpatora". Pojawiają się teorie spiskowe, zgodnie z którymi pontyfikat Franciszka jest efektem działań "wrogich sił", które zmusiły Benedykta XVI do ustąpienia ze stanowiska.
 Obcy w Watykanie
     Obecny papież odbierany jest jako ktoś, kto "ośmiela się" nam mówić, jak mamy wierzyć, ktoś, kto samą swoją obecnością "pokalał" Jasną Górę. W odczuciu komentujących Polacy, którzy mają jedyny słuszny wzór wiary, zostali takim "bergolącym" (przykład słowotwórstwa internautów) z okna papieżem pokarani. - Franciszek wybija nas z dobrego samopoczucia. Mówi bardzo jasno, nie owija w bawełnę, jego słowa to "czysta ewangelia", której treść nie zawsze jest zgodna z przekonaniami komentujących na tym forum. Taki dysonans rodzi wrogość - mówił Rafał Cekiera. Z raportu wynika, że polscy konserwatyści nie mogą Franciszkowi wybaczyć jego stosunku do uchodźców.
     Papież w swoich orędziach przekonuje, żeby przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów. - Dla "prawdziwych Polaków" takie słowa są nie do przyjęcia. A przecież Franciszek nie wykracza wykracza w tej kwestii to, co mówił Jan Paweł II. Myślę, że autorzy tych wpisów byliby w szoku, gdyby poznali treść np. orędzia Karola Wojtyły na temat migrantów - zauważa naukowiec.
Źródło: Radio TOK FM
     
     
Data: 18.12.2017, godzina: 19:04:34.


Moja kancelaria

Biskup Tadeusz Pieronek oświadczył, że jest antyklerykałem, ponieważ klerykalizm jest złem, który

Władysław Frasyniuk, legenda "Solidarności": "Nie stawiłem się w prokuraturze, bo przestało istnieć w Polsce

Jacek Żakowski o Kaziku z "Kultu" : "To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego strasznego paplania.


Profesor Andrzej Zoll: Posłowie w Sejmie do problemu aborcji podeszli bardzo nieodpowiedzialnie


Donald Tusk, szef Rady Europejskiej: Jarosław Kaczyński nigdy nie ukrywał fascynacji filozofią polityczną,

Dr Piotr Kładoczny z HFPC: Rejestr pedofilów to pręgierz XXI wieku. Ekspert w dziedzinie prawa równa z ziemią

Halina Kochalska rzecznik prasowy BIG InfoMonitor prezentuje raport alimentacyjny: Wielu rodziców nie tylko nie da pieniędzy

Papież Franciszek wbrew polityce  rządu Polski  wzywa do przyjmowania i pomocy enigrantom.


Dr Adam Bodnar:Nie słyszeliście o tyh sprawach, bo większość z nich uchodzi za „mało medialne”


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Kibole, czyli bandyci udający kibiców rządzą. Obrzmiale od wódy i amfy  mordy, wykrzykujące słowa, których znaczenia nie rozumieją. Bóg, ale nasz, Honor- ale ich, ferajny, Ojczyzna, ale ta od przekrętów i tanich narkotyków. No cóż, skoro wzorują sie na żołnierzach wyklętych, wzorcu patriotyzmu rodem z PiS, a więc osobnikach, którym teraz stawia się pomniki za to, że mordowali cywilów, gwałcili ich żony i dzieci, bo ci chcieli żyć w pokoju i nie czekali na przyjazd generała Andersa na białym koniu. Bandyci udający kibiców też wierzą ,że za ich oddanie nowym panom, fuerehrom PiS-u, też będą im stawiane pomniki. Pierwsza lekcja oddania się "wadzy" już się odbyła w Częstochowie.
  

Niestety, nie możemy jak azjatyckie małpki zatkać uszy, zasłonić oczy i zakryć usta. Musimy uczestniczyć w ponurej farsie, którą zgotowała nam rządząca partia i jej wasale w postaci rządu. Cały kraj ponoć z zapartym tchem wpatrywał się w doniesienia na paskach telewizora czy nocnik z g...m przeniosą z lewego w prawy kąt cuchnącego pokoju. O tym żeby go wynieść i przewietrzyć pokój nikt w PiS-ie nie wpadnie, bo mózgi ich działaczy przypominaja orzechy laskowe, nie to,że takie małe, ale gładkie. W oparach aburdu przeszły  bez echa społeczne marsze żądające powrotu wolnych sądów, wolnych wyborów i wolnej Polski, Dzień Praw Człowieka i I Kongres Praw Obywatelskich.  Szkoda, że nikt już nie  pamięta  o  heroicznym czynie Piotra Szczęsnego,
Porady, Listy, Komunikaty

Samorząd irlandzki – the Law Society of Ireland - zaprasza na letni kurs językowy (Legal English)

HFPC zaprasza studentki i studentów prawa do odbycia nieodpłatnych, semestralnych praktyk studenckich w dziale prawnym

Izba Adwokacka w Wałbrzychu oraz Komisja Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki przy Naczelnej Radzie Adwokackiej