title poprawny.pl
Ładowanie wątków...
   zamów wypisz 
 

To jest zły papież
Dr Rafał Cekiera sprawdził, dlaczego polscy konserwatywni katolicy tak bardzo nie lubią papieża Franciszka.

O wynikach swoich badań opowiedział Karolinie Głowackiej w Przedpołudniu Radia TOK FM. Na warsztat wziął komentarze internautów pod tekstami o Franciszku publikowane na forum portalu wPolityce.pl. W ciągu czterech miesięcy, od czerwca do października, portal wypuścił 59 artykułów o papieżu. Pojawiło się pod nimi w tym okresie w sumie 863 komentarzy.
    Większość z nich, aż 75%, była negatywna. Przychylnych komentarzy było tylko 1,4%. - Porażająca jest skala niechęci, jaka wyłania się z tych wpisów. Szokuje też język i argumenty - nie da się tego określać mianem dyskusji, debaty. Franciszka określa się nawet jako "kompletnego pustaka bez daru Ducha", satanistę, masona i reptilianina - komentuje Cekiera.
     Z badań wynika, że obecnego papieża często porównuje się do jego dwóch poprzedników. Jan Paweł II to był "nasz papież", konserwatywny Benedykt XVI to "dobry Niemiec", a Franciszek to "obcy", który nawet nie jest z Europy. Komentujący określają Franciszka mianem "uzurpatora". Pojawiają się teorie spiskowe, zgodnie z którymi pontyfikat Franciszka jest efektem działań "wrogich sił", które zmusiły Benedykta XVI do ustąpienia ze stanowiska.
 Obcy w Watykanie
     Obecny papież odbierany jest jako ktoś, kto "ośmiela się" nam mówić, jak mamy wierzyć, ktoś, kto samą swoją obecnością "pokalał" Jasną Górę. W odczuciu komentujących Polacy, którzy mają jedyny słuszny wzór wiary, zostali takim "bergolącym" (przykład słowotwórstwa internautów) z okna papieżem pokarani. - Franciszek wybija nas z dobrego samopoczucia. Mówi bardzo jasno, nie owija w bawełnę, jego słowa to "czysta ewangelia", której treść nie zawsze jest zgodna z przekonaniami komentujących na tym forum. Taki dysonans rodzi wrogość - mówił Rafał Cekiera. Z raportu wynika, że polscy konserwatyści nie mogą Franciszkowi wybaczyć jego stosunku do uchodźców.
     Papież w swoich orędziach przekonuje, żeby przyjmować, chronić, promować i integrować imigrantów. - Dla "prawdziwych Polaków" takie słowa są nie do przyjęcia. A przecież Franciszek nie wykracza wykracza w tej kwestii to, co mówił Jan Paweł II. Myślę, że autorzy tych wpisów byliby w szoku, gdyby poznali treść np. orędzia Karola Wojtyły na temat migrantów - zauważa naukowiec.
Źródło: Radio TOK FM
     
     
Data: 18.12.2017, godzina: 19:04:34.


Moja kancelaria

Prof. Ewa Łętowska, b. Rzecznik Praw Obywatelskich, b.sędzia Trybunału Konstytucyjnegi: Jest coraz gorzej. Siła zaczyna triumfować nad prawem

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego pisze list do Julii Przyłębskiej demaskując jej knowania z ministrem sprawiedliwości, prokuratorem generalnym Z. Ziobro


Trybunał Konstytucyjny zaakceptował skrócenie orzekającym sędziom wieku stanu spoczynku – ogłosiła Krajowa Rada Sądownictwa w wydanym stanowisku.

Sędzia Małgorzata Gersdorf: Nie byłam aktywistką młodzieżówki socjalistycznej, ani nie fotografowałam się z Edwardem Gierkiem. Rozważam kroki prawne.


Ks. Wojciech Lemański  - Dla mnie to zakończenie trudnego etapu w moim życiu i powrót do normalnej aktywności kapłańskiej.Będę mógł znów stanąć przy ołtarzu

Profesor Marcin Matczak 0 domniemaniu konstytucyjności i meandrach polskiej polityki w ujęciu lapidarnym:"Jednym z najbardziej cynicznych argumentów

Prof. Wojciech Sadurski: " Władza ( czytaj Jarosław Kaczyński , PiS i PAD czytaj Pan Andrzej Duda) działa na wzór zorganizowanej grupy przestępczej "

Red. Eliza Michalik: Proszę o możliwie najszersze udostępnianie tej informacji. Obserwatorium Wyborcze, organizacja obserwująca proces wyborczy

Sedzia Józef Iwulski zastepujący Pierwszego Prezesa SN Małgorzatę Gersdorf, pod jej nieobecność: Po urlopie Pierwsza Prezes powróci


Rubryka porad prawnych
Wierzytelności na sprzedaż

Podstawa: umowa z dnia 20.03.2009
Miejscowość: Poznań
Województwo: wielkopolskie
Branża:
Wartość wierzytelności bez odsetek: 40500 zł
Cena sprzedaży: Do negocjacji
Podstawa: Umowa
Zabezpieczenie: Brak
Uwagi: Uznanie Długu z dnia 27.10.2009

Wierzyciel:
Nazwa: Rafał Gorączniak
Adres: 60-506 Poznań, Wawrzyniaka 19
Telefon 1: 61 2212521
Telefon 2: 61 6710100
Fax: 61 6242799
E-mail: rg@gremedia.pl
Licytacje komornicze

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że 15-09-2015 o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 324, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika nieruchomości: spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nr 33, położonego w Poznaniu przy ul. Bonin 24,

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Stare Miasto w Poznaniu Ewa Glabus na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 16-09-2015 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Stare Miasto w Poznaniu z siedzibą przy ul. Młyńska 1a/-, 61-729 Poznań, pokój 5, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika:
Szczypta soli

Osądzi mnie Bóg i Historia, mawiał marszałek Józef Piłsudski komentując zamach stanu w maju 1926 roku, łamiąc nie tylko konstytucję, ale i życie wielu polskich oraz prawie 500 wielkopolskich patriotów. Bóg wyroku jeszcze nie wydał, a osąd historyczny marszałka wciąż budzi histeryczne reakcje. Kto osądzi PiS? Bóg czy Historia? Posłowie i senatorzy, którzy łamią konstytucję dając zielone światło anarchii i przyzwalając na pełzający zamach stanu zapominaja o obowiązujacym kodeksie karnym.Kiedy wróci normalność staną przed sądami i odpowiedzą za swoje zbrodnie.

Polska, co za piękny kraj. Jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać - powiedział swoim fanom podczas niedzielnego koncertu w Warszawie lider zespołu The Rolling Stones - Mick Jagger. Koncert The Rolling Stones odbył się w na PGE Narodowym w ramach europejskiego tournee "Stones – No Filter". Do sieci trafiły nagrania, na którym słychać jak Jagger pozdrawia ze sceny widownię. Jak się macie, Warszawo? - pyta po angielsku. Następnie w języku polskim dodaje: - Polska, co za piękny kraj. Jestem za stary, by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać.
Porady, Listy, Komunikaty

Trwa nabór na stanowiska kontrolerów do jednostek organizacyjnych NIK. Izba poszukuje kandydatów do pracy zarówno w Warszawie

52. Kongres FBE (Fédération des Barreaux d’Europe, Federacji Adwokatur Europejskich) odbędzie się 20-22 września 2018 r. w Warszawie.

27 sierpnia w Warszawie odbędzie się kolejna, już siódma edycja konferencji "Facility & Property Management - bezpieczna i oszczędna nieruchomość"