Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Irlandzka pustynia

Irlandzka pustynia

Irlandzki europoseł Billy Kelleher skomentował niedawne wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego dotyczące Irlandii. Prezes PiS nazwał ją „pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT”.

Szef Prawa i Sprawiedliwości udzielił w tym tygodniu wywiadu tygodnikowi „W Sieci”. Podczas rozmowy wskazał, że Irlandia nie tak dawno była krajem tak bardzo katolickim, że przy nim Polska „wyglądała na państwo z szalejącą bezbożnością”, a dzisiaj „jest pustynią katolicką z szalejącą ideologią LGBT”.

  • Trzeba więc stawiać tamę i szukać jak najbogatszych środków, by była ona mocna. Oczywiście podstawowym środkiem musi być przekonywanie, perswazja, by ludzie nie popadali w szaleństwo, by nie uznawali za oczywiste radykalnego odejścia od normy, podeptania jej nawet. To przybiera chwilami formy jak z kabaretu czarnego humoru. Choćby te opowieści bohatera części opozycji mówiącego, że ze swoją partnerką chce wziąć ślub, ale on ma jeszcze partnera, a ona ma partnerki – powiedział Kaczyński.
    Słowa byłego premiera skomentował w mediach społecznościowych irlandzki europoseł Billy Kelleher. „Panie Kaczyński, Irlandia to nowoczesny, postępowy kraj, w którym ludzie mogą być tym, kim są lub kim chcą. Możesz być LGBT i katolikiem, katolikiem i nie LGBT, LGBT i nie katolikiem, lub nie wpisywać się w żadne z powyższych” – pisze Kelleher na swoim profilu na Twitterze.

Sprawdź także

Kto następny?

Zaszczuli na śmierć Barbarę Blidę. Była im potrzebna, jako kukiełka w pokazowej sprawie. Potem… dużo …