Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Jajo poucza kurę

Jajo poucza kurę

„Ten pan już nigdy nikogo nie zabije” powiedzial magister prawa, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro 12 lutego 2007 roku po zatrzymaniu przez podległych mu pretorian doktora Mirosława Garlickiego. Brak jakiejkolwiek wiedzy o przeszczepach i wyraźny brak chociażby podsatwowych znamion inteligencji zaowocował zarzutem o zabójstwie pacjenta. Minister przegrał procesy cywilne o zniesławienie a doktor nigdy nie został skazany, ba oczyszczony z zarzutu zabójstwa. Człowiek, który ma także krew Barbary Blidy na swoich rękach ma czelność pouczać innych. Oto wypowiedzi pana ministra:? Rzepliński rości sobie prawo do orzekania, które orzeczenia mu odpowiadają zanim dojdzie do rozstrzygnięcia sprawy przez Trybunał Konstytucyjny ? powiedział Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej. Minister odniósł się do śledztwa prokuratury regionalnej w Katowicach dotyczącego niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego.
– Buta kroczy przed upadkiem i o tym chyba zapomina pan prezes Rzepliński, który rości sobie prawo, żeby mówić, które orzeczenia są dobre, a które złe, które mu pasują, które nie pasują, zanim jeszcze dojdzie do rozstrzygnięcia sprawy przez Trybunał Konstytucyjny. Tak samo rości sobie uprawnienia, by mówić kiedy prokurator może prowadzić śledztwo, a kiedy nie i za prokuratorów decydować i z góry rozstrzygać, co jest słuszne, a co nie jest słuszne – grzmiał prokurator generalny.
Jak na zarzuty odpowiada prezes TK Andrzej Rzepliński?
– Jest to próba, jak rozumiem – nieudolna, ingerencji w niezależność i odrębność władzy sądowniczej – komentuje informację o wszczęciu śledztwa prezes TK. Prezes TK jeszcze kilka dni temu podtrzymywał swoje słowa, wygłoszone w lipcu w Sejmie. Mówił, że dopuszczenie trzech sędziów z grudnia ub.r. do orzekania prowadzi do niekonstytucyjnego zniweczenia wyroku z 3 grudnia ub.r.

Sprawdź także

Bijemy, bo lubimy

Policja podsumowała działania wobec Marszu NiepodległościZatrzymano łącznie 309 osób, w tym 36 – wobec podejrzenia …