Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Jak się nazywa Frasyniuk

Jak się nazywa Frasyniuk

W Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia rozpoczął się proces Władysława Frasyniuka, który oskarżony jest o wprowadzenie w błąd policjanta ?co do tożsamości własnej osoby?. Legendarny działacz opozycji został zatrzymany podczas miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Podczas legitymowania go przez policjanta podał używany kiedyś przez niego pseudonim. ? ?Minęło sporo lat, ale dwie rzeczy się powtórzyły.

Pytanie, jak się Pan nazywa i Jan Józef Grzyb, który był moim pseudonimem operacyjnym. Podając nazwisko Jan Józef Grzyb, chciałem pokazać groteskowość tej sytuacji.
Policjant, który mnie legitymował powiedział, że jest absolwentem historii i jest mu przykro, że musi mnie poznać w takich okolicznościach. Po tym, jak upubliczniono nagrania, minister Błaszczak oskarżył mnie o naruszanie nietykalności cielesnej policjantów? ? mówił dziś w sądzie Frasyniuk.
Adwokat Frasyniuka Piotr Schramm na Facebooku podsumował dzisiejsze posiedzenie sądu.
? ?1. Władysław Frasyniuk nie miał woli wprowadzenia w błąd Policjanta co do swej tożsamości ani w błąd nie wprowadzał;
– 2. Policjant, który pytał Władysława Frasyniuka o dane w dniu 10 czerwca 2017, podczas kontrmiesięcznicy wiedział, że Władysław Frasyniuk nie nazywa się Jan Józef Grzyb ? czyli nie dał się wprowadzić w błąd;
– 3. Policjant ten jest także pewny ? że sam Władysław Frasyniuk nie uważał ? że wprowadza czy wprowadził jego ? policjanta ? w jakikolwiek błąd; ? czyli ? wszyscy wszystko od początku wiedzieli i wiedzą, ale Policja stawia W. Frasyniukowi zarzut wprowadzenia policjanta w błąd co do swego imienia i nazwiska?.
Czyżby pan mecenas nie wiedział,że dla pisowskiej policji bohaterami sąa Gosiewski, Macierewicz, Kaczyńscy i Jaki, bo to oni założyli Solidarność i obalili „komunę”.
Kolejne posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się 23 sierpnia. Sąd chce zobaczyć nagrania ze zdarzenia i policyjne notatki służbowe.
Źródło: onet.pl, Facebook

Sprawdź także

Temida a covid-19

Zespół badawczy Iustitii zbadał funkcjonowanie sądów w czasie pandemii. Na ankietę odpowiedziało prawie 400 sędziów. …