Najnowsze informacje

Jan Sklorz uniewinniony

Jan Sklorz, były dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu, został po siedmiu latach procesowania ( przegrał m.in. w sądzie pracy) prawomocnie uniewinniony od zarzutów karnych. Sąd Okręgowy w Poznaniu utrzymał w mocy sierpniowy wyrok Sądu Rejonowego, który uniewinnił czworo oskarżonych z Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Przewodniczący składu orzekającego sędzia Tadeusz Jaworski uzasadniając uniewinniający wyrok powiedział min. : Myślę, że siedem lat temu urząd miasta, zamiast składać doniesienie o popełnieniu przestępstwa, winien ograniczyć się do ustalenia odpowiedzialności służbowej lub dyscyplinarnej. Tymczasem w sprawę została zaangażowana policja, prokuratura, i sądy dwóch instancji.
Jan Sklorz przez 13 lat kierował Zarządem Dróg Miejskich w Poznaniu. W 2003 roku jedna z poznańskich gazet ujawniła ?aferę Dromo?. Okazało się, że pracownicy ZDM w Poznaniu powołali spółkę i po godzinach pracy, na sprzęcie należącym o ZDM wykonywali usługi na rzecz miasta. Dyrektor został zwolniony dyscyplinarnie. Prezydent Miasta Poznania zawiadomił prokuraturę, dopatrzono się milionowych strat.
W 2007 roku poznański sąd rejonowy skazał go na grzywnę. Po uchyleniu tego wyroku przez Sad Okręgowy w Poznaniu, proces rozpoczął się od nowa i zakończył uniewinnieniem. Wyrok zaskarżył prokurator, ale sąd odwoławczy, nie podzielił jego zastrzeżeń do wyroku sądu pierwszej instancji.
Przypomnijmy, ze w maju 2003 roku, to prezydent Poznania Ryszard Grobelny złożył do prokuratury doniesienie i zwolnił dyscyplinarnie Sklorza. Prokuratura oskarżyła wówczas także 50. pracowników Zarządu, którzy dorabiali w Dromo. Większość z nich poddała się dobrowolnie karze, zanim rozpoczął się proces. Po ogłoszeniu wyroku J. Sklorz mówił dziennikarzom: odetchnąłem z ulgą. Nigdy nie spowodowałem żadnych szkód i strat, a wręcz przysporzyłem wielu oszczędności. Wyrok jest prawomocny.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …