Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Jedna czcionka dla prokuratorów

Jedna czcionka dla prokuratorów

Zdawać by się mogło, że w dobie nieustannego wzrostu nowych form przestępczości i kłopotów ( delikatnie rzecz ujmując) prokuratury w ich ujawnianiu, zdawać by się mogło,że ma ona co robić. Najważniejsze jest jednak, jak się okazuje, opracowanie jednolitej szaty graficznej pism i tekstów wytwarzanych przez prokuratorów w korespondencji wewnętrznej i zewnętrznej. Pismo podpisał Andrzej Janecki, zastępca dyrektora Departamentu Organizacji Pracy, Wizytacji i Systemów Informatycznych Prokuratury. Andrzej Seremet, prokurator generalny, zatwierdził już i zaaprobował wzory jednolitej korespondencji. Trzeba zatem używać wyłącznie czcionki ?Times New Roma’? o rozmiarze 13 i ostępie między wierszami ?1,5?.
Ważne jest też to ,że szefostwo prokuratury zezwala, aby w zależności od potrzeb w nagłówku umieszczać dodatkowo takie informacje jak numer telefonu , fax lub adres e-mailowy.
W carskiej Rosji wszyscy urzędnicy nosili identyczne mundury. W III RP wszyscy prokuratorzy będą używać identycznej czcionki i wzoru szaty graficznej prokuratorskiego pisma. Miejmy nadzieję, że treść będzie pochodną inteligencji prokuratora, a nie kolejnych wytycznych ?góry?.

Sprawdź także

Upadek godności sędziów

Zachowanie Dagmary Pawełczyk-Woickiej jest nieetyczne, godzi w powagę sądu, narusza godność innego sędziego, jest przejawem …