Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Jedyny koncert Faridy

Jedyny koncert Faridy

Jedyny koncert Faridy w Polsce , odbędzie się w niedzielę 29 stycznia o godzinie 18.00 w Centrum Kongresowo Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego 37. Bilety w przedsprzedaży w CIM ul. Ratajczaka 44 i Gromada ul. Dąbrowskiego 38
Farida – właściwie Concetta Gangi – urodziła się w Katanii pod koniec lat 40. Jej ojcem był Włoch, a matką Egipcjanka. Piosenkarka brała udział w licznych konkursach wokalnych. W 1966 roku wystąpiła (pod pseudonimem Ketty Gangi) na Festiwalu Nieznanych w Ariccia. Tam wzbudziła zainteresowanie środowiska muzycznego siłą interpretacji i niezwykłymi walorami wokalnymi. W 1970 roku wzięła udział w tournee, prezentując piosenkę „Pensami stasera”. Podczas tych występów została zauważona przez Niemena, który zaprosił ją na festiwal w Sopocie, gdzie otrzymała Nagrodę Dziennikarzy.
Wtedy zrodziła się jej popularność w krajach środkowoeuropejskich, która trwała przez następne lata. W Polsce jej płytę „Farida” wydały Polskie Nagrania. W latach 80. wycofała się z życia artystycznego. W roku 1995 ukazała się płyta „Di amore In amore”, a w roku 2005 artystka powróciła na scenę z utworem „Decisamente complici”.
W 2009 roku wystąpiła z recitalem w Polsce podczas poznańskiego koncertu z okazji 70. urodzin Czesława Niemena.
Teraz wraca ponownie i wystąpi na jedynym koncercie w Polsce, który będzie miał miejsce w Poznaniu w Centrum Kongresowo Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego. W części pierwszej wystąpi duet Ewelina Rajchel – Piotr Kałużny.

Sprawdź także

Bodnar dziekanem WSPS

Były już Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar nie musi obawiać się o nową pracę. W …