Najnowsze informacje

Jeszcze jeden biegły

W poniedziałek 8 marca, o godzinie 11, Sąd Okręgowy w Poznaniu zadecyduje jakiego biegłego dodatkowo powołać do sprawy tzw. Kulczykparku. W poniedziałek 1 marca przed sądem swoje argumenty przedstawiali obrońcy oraz prokurator. Mecenasi chcieliby, aby powołać specjalistę, który umie czytać plany, prokurator dodatkowo fachowca, który wypowiedziałby się co do ewentualnych strat.

Adwokat Zenon Marciniak dodaje, że w Krakowie istnieje specjalistyczna firma: Biuro Rozwoju Miast, gdzie są fachowcy, którzy potrafią z mapy czy też planu zagospodarowania przestrzennego i dołączonej części opisowej, co stanowi integralną całość, odczytać co właściwie oskarżeni sprzedali.
Prokurator dodatkowo chciałby, aby nowy biegły nie tylko umiał czytać mapę, ale miał wiedzę czy doszło do strat i w jakiej wysokości. Nasuwa się pytanie – a co z obecnym aktem oskarżenia, w którym taką stratę już oszacowano i jej powstanie zarzucono właśnie oskarżonym.
Przypomnijmy, że rok temu Sąd Okręgowy w Poznaniu rozpoczął powtórnie proces przeciwko pięciorgu urzędnikom miejskim, w tym prezydentowi Poznania Ryszardowi Grobelnemu. Poprzedni skazujący wyrok został uchylony przez Sąd Apelacyjny w Poznaniu.
Prokuratura z Zielonej Góry utrzymuje, że oskarżeni za tanio sprzedali grunt w centrum miasta Grażynie Kulczyk pod drugą część Starego Browaru – jako park, a nie jako teren inwestycyjny, na czym Poznań miał stracić ponad 6 milionów złotych.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …