Strona główna / Aktualności / Kamień węgielny Sądu Apelacyjnego

Kamień węgielny Sądu Apelacyjnego

Historię budowy Sądu Apelacyjnego w Poznaniu można prześledzić na łamach poprawnego.pl Pisaliśmy o decyzji jego powstania, o rozpisaniu konkursu na projekt, a po jego wyłonieniu rozpisaniu konkursu na wykonawcę. 24 kwietnia 2017 roku nastapiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego Dokonanao tego wspólnymi siłami sędziów i zaproszonych gości,
w tym budowniczych. Wszystko to się działo pod nadzorem prezesa Sądu Apelacyjengo w Poznaniu sędziego Krzysztofa Józefowicza. Było to jego jedno z ostatnich poczynań jako prezsesa, albowiem z dniem 3 maja kończy się jego druga i zarazem ostatnia kadencja. K. Józefowicz dotrzymał słowa danego przed 8 laty udzielajac wywiadu poprawnemu.pl : chciałbym – mówił wtedy- aby kiedy będę kończyć moją kadencję, stały fundamenty nowego sądu. Stoją. W imieniu poznaniaków dziękujemy Panie Prezesie.

Sąd ma zostać otwarty w 2019 roku. Nowa siedziba Sądu Apelacyjny będzie ponad dwa razy większa od obecnej. Ma być przede wszystkim przyjazna dla mieszkańców. „Cały wymiar sprawiedliwości będzie na parterze. Obywatel na parterze znajdzie wszystko, co mu będzie potrzebne. Pion karny będzie z tyłu budynku. W sposób naturalny będzie oddzielony od części sądu, co oznacza, że nawet sprawy, które będą dotyczyć najcięższych przestępstw, nie będą zakłócać pracy całego sądu” – podkreśla prezes Sądu Apelacyjnego Krzysztof Józefowicz.

„Liczymy na to, że już zakończymy inwestycję w 2018 roku tak, abyśmy mogli przeprowadzać tutaj sędziów i aby mogły się odbywać rozprawy w 2019 roku” – dodaje dyrektor Sądu Apelacyjnego Małgorzata Mrówczyńska. Koszt inwestycji to ponad 63 mln złotych. Finansuje ją Ministerstwo Sprawiedliwości.

Powyżej i poniżej fotograficzny zapis ceremonii wmurowania kamienai wegilenego pod Sad Apelacyjny w Poznaniu.

Sprawdź także

Świadkowie „Pegasusa”

Zespół został powołany w ramach Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji …