Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Karta Praw Ofiary Przemocy

Karta Praw Ofiary Przemocy

Działania na rzecz wzmocnienia pozycji osób pokrzywdzonych przestępstwem, w tym pokrzywdzonych przemocą w rodzinie, stanowią jeden z priorytetów kierowanego przez mnie resortu ? oświadczył minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski prezentując Kartę Praw Osoby Dotkniętej Przemocą w Rodzinie. Wydrukowano 178.500 egzemplarzy. Karta jest efektem wspólnych prac Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Komendy Głównej Policji. Karta Praw Osoby Dotkniętej Przemocą w Rodzinie zawiera podstawowy zestaw uprawnień oraz wykaz placówek pomocowych dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Wydrukowano już kilkadziesiąt tysięcy Kart Praw Osoby Dotkniętej Przemocą w Rodzinie.
Łączny nakład docelowy wyniesie 178.500 egzemplarzy. Karta Praw zostanie rozpowszechniona między innymi w sądach, za pośrednictwem Komendanta Głównego Policji w podległych mu jednostkach, zostanie również przekazana do Specjalistycznych Ośrodków Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie oraz Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem.
Przypominamy, że działa już zmodernizowana, interaktywna strona www.pokrzywdzeni.gov.pl, na której znajdą się również informacje adresowane do pokrzywdzonych przemocą w rodzinie. Budowa strony oraz ?przyjazny dla odbiorcy? sposób zamieszczenia na niej informacji z pewnością przyczynią się do częstszych niż do tej pory jej odwiedzin. Jednocześnie jej systematyczna rozbudowa, sprawi, że każdy ją odwiedzający znajdzie w niej dogodne i rzetelne źródło informacji. Przypominamy jednocześnie bezpłatny numer telefonu interwencyjno-informacyjnego: 801 12 00 02.

Sprawdź także

Oświadczenie 13 sędziów IC SN

Oświadczenie 13 Sędziów Izby Cywilnej Sądu Najwyższego Nie można wybierać kandydatów na Prezesa Izby Cywilnej …