Minister sprawiedliwości Marek Biernacki i prezes Krajowej Rady Komorniczej Rafał Fronczek podpisali porozumienie dotyczące współpracy przy realizacji programu edukacji prawnej. Ministerstwo Sprawiedliwości od ponad dwóch lat prowadzi program edukacji prawnej mający na celu poszerzanie świadomości prawnej wśród młodzieży. Program realizowany jest poprzez organizację lekcji prawa prowadzonych pro bono przez partnerów Ministerstwa – przedstawicieli samorządów prawniczych oraz poprzez działania finansowane ze środków zewnętrznych (Program Kapitał Ludzki, Norweski Mechanizm Finansowy).
Program edukacji prawnej realizowany jest przy współudziale partnerów m.in.: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Sądów Apelacyjnych, Prokuratury Generalnej, Krajowej Rady Radców Prawnych, Krajowej Rady Notarialnej, Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Stowarzyszenia Sędziów ?Themis?. Tym samym do grona partnerów dołącza nowe środowisko ? komornicy. Koordynowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości program, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Specjaliści przeprowadzili już wykłady w 137 szkołach na terenie całej Polski, na których uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mieli okazję zapoznać się z zasadami porządku prawnego, a także zdobyć podstawową praktyczną wiedzę prawniczą.
Współpraca w zakresie edukacji prawnej odbywa się na podstawie Porozumienia, w którym Minister Sprawiedliwości zobowiązuje się do zapewnienia koordynacji działań w ramach programu edukacji prawnej oraz współpracy z Partnerami przy jego wdrażaniu.
Sprawdź także
Podła wolta Manowskiej
Pierwsza prezes SN neosędzia Małgorzata Manowska najpierw ogłosiła, że będzie kierować pracami Izby Pracy do …