Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Kongres Instytutu Allerhanda

Kongres Instytutu Allerhanda

Już w styczniu odbędzie się Kongres Prawa Zamówień Publicznych i Inwestycji Infrastrukturalnych Modernizacja polityki Unii Europejskiej w zakresie zamówień publicznych, zamówienia publiczne w infrastrukturze energetycznej i IT, problemy z digitalizacją administracji publicznej w Polsce na gruncie zamówień publicznych czy też przyczyny zapaści w sektorze budowlanym dróg i autostrad oraz sposoby rozwiązania tego kryzysu. Kongres, którego organizatorem jest Instytut Allerhanda, odbędzie się 17 stycznia w Warszawie. Jest to coroczne spotkanie regulatorów, instytucji kontrolujących, przedstawicieli i kadry zarządzającej spółek, zamawiających, inwestorów i praktyków zajmujących się problematyką dużych inwestycji w infrastrukturę (niejednokrotnie też dotowanych z funduszy unijnych), kancelarii prawnych i firm doradczych, naukowców, prawników i ekonomistów.
Celem kongresu jest przedstawienie stanowiska praktyków i instytucji zajmujących się zamówieniami publicznymi oraz omówienie problemów pojawiających się w praktyce na styku realizacji inwestycji infrastrukturalnych i prawa zamówień publicznych. Po kongresie organizatorzy opracują wnioski i przekażą je do organów regulacyjnych i prawotwórczych.
Uczestnicy kongresu będą dyskutować na temat: – zamówień publicznych w procesie inwestycyjnym: modernizacji polityki UE w zakresie zamówień publicznych, – zamówień publicznych jako instrumentu zwiększenia innowacyjności gospodarki i zrównoważonego rozwoju oraz sprawnego wykorzystania środków unijnych przez jednostki finansów publicznych, – przyczyn zapaści w sektorze budowlanym dróg i autostrad oraz sposobów rozwiązania zaistniałego kryzysu, – zamówień publicznych w infrastrukturze energetycznej i IT, – warunków kontraktowych FIDIC jako instrumentu wspomagającego zamówienia publiczne w sektorze infrastruktury budowlanej, – problemów z digitalizacją administracji publicznej w Polsce na gruncie zamówień publicznych, – konkurencji w zamówieniach publicznych a konkurencyjności gospodarki, – zamówień publicznych de lege lata i de lege ferenda ? przyszłość zamówień publicznych ? nowe wyzwania, nowe narzędzia, priorytety przyszłej inicjatywy legislacyjnej.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Adwokacka oraz m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości, Krajowa Izba Gospodarcza i Polskie Stowarzyszenie Prawników Przedsiębiorstw. Za udział w kongresie adwokaci będą mogli uzyskać punkty na poczet wykonania obowiązku doskonalenia zawodowego. Więcej informacji na www.inwestycyjny.allerhand.pl

Sprawdź także

Fikcja lekarzy sądowych

Adwokatura proponuje legislacyjne rozwiązanie problemu braku dostępności lekarzy sądowych Uchylenie ustawy o lekarzu sądowym i …