Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Kongres Praw Obywatelskich

Kongres Praw Obywatelskich

Serdecznie zapraszamy do udziału w trzecim już Kongresie Praw Obywatelskich, który odbędzie się 13 i 14 grudnia 2019 roku!

REJESTRACJA NA KONGRES TRWA – NA STRONACH BIURA RPO MOŻNA SIĘ ZAREJESTROWAĆ

Wzorem ubiegłych lat głównym miejscem naszego spotkania jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – przestrzeń, w której słowo dialog nabiera szczególnej mocy.

Proponowaną przez nas w tym roku nowością jest zaproszenie Państwa także do udziału w dodatkowych aktywnościach, które będą miały miejsce w przestrzeniach skłaniających do swobodnej rozmowy i wymiany doświadczeń. Będą to okazje do spotkania z aktywistami, wspólne oglądanie filmów, warsztaty (miejsca te zaznaczamy na mapie – są naprawdę blisko)

Dodatkowo w tegorocznym Kongresie oferujemy Państwu możliwość wyboru sesji tematycznej w oparciu o przygotowane przez nas nowe kategorie (liczymy, że ułatwią wybór paneli):

Dla każdego obywatela
Dla prawników i specjalistów
Dla aktywistów i działaczy
Dla ludzi młodych

Po kliknięciu w te linki można zobaczyć, jakie panele są w poszczególnych kategoriach. Oznaczamy je też w programie, w ktorym przedstawione są wszystkie panele.

Niezmiennie jednak Kongres Praw Obywatelskich to unikalne w skali kraju wydarzenie, którego siłą jest jego obywatelskość. To zderzenie poglądów i myśli, ale także różnych ról społecznych, które każdy z nas pełni. Wychodzimy poza ramy relacji państwo – obywatel, wspólnie diagnozujemy sytuację, przedstawiamy wzajemnie perspektywy i wypracowujemy rozwiązania. Stawiamy na współpracę. Wierzymy, że uda się przedstawić również to, co wypracowaliśmy wspólnie podczas dwóch poprzednich Kongresów (patrz: Zobacz także). Będzie to także znakomita okazja, by podsumować, co udało się osiągnąć w dobiegającej końca VII kadencji RPO.
Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Budynek jest dostępny architektonicznie. Rekomendujemy wcześniejszy kontakt pod adresem kongres@brpo.gov.pl, a przekażemy szczegółowe informacje)
Panele w audytorium będą tłumaczone na Polski Język Migowy. W razie zgłoszeń postaramy się zapewnić tłumaczenia innych spotkań Kongresu  (prosimy o zgłoszenia pod adresem kongres@brpo.gov.pl, damy znać, czy jesteśmy w stanie zrealizować postulat)
Dołożymy też wszelkich starań, by jak najwięcej materiałów z Kongresu było dostępnych.

Uwaga, panele będą też tłumaczone na język angielski

Prosimy o przeczytanie Regulaminu Kongresu. Są tam m.in. ważne informacje dla opiekunów osób niepełnoletnich, które chcą uczestniczyć w Kongresie.

Sprawdź także

Ile nas kosztuje neo-KRS?

Blisko rok po wyborach senatorowie RP wysłuchali Dagmary Pawełczyk – Woickiej, która jako przewodnicząca neo …