Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Konkurs wiedzy o prawie OIRP w Poznaniu

Konkurs wiedzy o prawie OIRP w Poznaniu

Termin zgłoszenia do IV Edycji ? KONKURSU WIEDZY O PRAWIE? organizowanego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu został przedłużony do 21 marca 2016 roku. Pierwszy etap konkursu ? szkolny odbędzie się 31 marca 2016 roku. W etapie szkolnym mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani Konkursem.Etap szkolny odbywa się w szkołach, które zgłosiły udział w konkursie. Część I pisemna: Rozpoczyna się o godz. 10:00 i trwa do godz. 11.00. Jest to test zawierający zadania zamknięte. Część II ustna: Odbywa się tego samego dnia, niezwłocznie po zakończeniu oceny przez Komisję prac pisemnych. Uczestnicy losują temat wypowiedi ustnej.Trwa ona ok. 4-5 minut. Czas na samodzielne przygotowanie wystąpienia: 10 minut.
Do etapu regionalnego kwalifikują się uczestnicy, którzy uzyskają minimum 75 % łącznej liczby punktów (z części pisemnej i ustnej), z danej szkoły może zakwalifikować się maksymalnie trzech uczniów.
Drugi etap ? regionalny Regionalny etap konkursu odbędzie się w Poznaniu, w dniu 28 kwietnia 2016 roku. Jest to finał konkursu. Laureaci i finaliści Konkursu otrzymują zaświadczenia o udziale w konkursie. Szczegóły i regulamin komnkursu na stronie OIRP w Poznniu.

Sprawdź także

Guma do żucia w mrowisku

Bajeczni Adwokaci ruszają do szkół 1 czerwca Z drugą edycją akcji „Bajeczni Adwokaci” ruszamy 1 …