Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temat Tygodnia / Konstytucyjne bombki

Konstytucyjne bombki

– „Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i przestrzegania Konstytucji w naszym kraju. A tak zwanej Krajowej Radzie Sądowniczej i rzecznikom odpowiedzialności dyscyplinarnej wyleczenia się z konstytucjofobii, która jest bardzo ciężką chorobą” – stwierdzili krakowscy sędziowie. Na kupionej przez siebie choince, która postawili w budynku Sądu Okręgowego w Krakowie, zawiesili bombki z napisem „Konstytucja”.

Krakowscy sędziowie postanowili także wysłać do KRS specjalne kartki z napisem „Konstytucja”. To ich reakcja na uchwałę „koszulkową” podjętą przez Radę 12 grudnia. Pisaliśmy o tym w artykule „Nowa KRS zakazuje sędziom noszenia koszulek z napisem „Konstytucja”?”. – „Ciekaw jestem, jak zareaguje na kartki KRS. Chcę zobaczyć wykładnię, czy to narusza tą uchwałę. Jeśli tak, to czekam na postępowanie dyscyplinarne” – powiedział „GW” jeden z sędziów, który taką właśnie kartkę wyśle do KRS.
„W/g nieoficjalnych informacji – bombki z napisem „konstytucja” mają do 18 zniknąć z choinki ustawionej dzisiaj przez sędziów w budynku SO w Krakowie – ochrona ma je zdjąć i zanieść do depozytu”. Jeśli tak się stanie, wspomniana przez sędziów konstytucjofobia jest jak najbardziej adekwatnym określeniem.

Źródło: wyborcza.pl, Twitter

Sprawdź także

768-lecie św. Ivo

W czerwcu 1347 papież Klemens VI ogłosił Iwa świętym. Patronuje Bretanii i prawnikom. Uznawany jest …