Najnowsze informacje
Strona główna / Temat Tygodnia / Kpiny z Państwa i Prawa

Kpiny z Państwa i Prawa

Daniel Obajtek nie pojawi się przed komisją śledczą. Podał dwa powody

Komisja śledcza ds. tzw. afery wizowej przegłosowała wniosek o nałożenie kary pieniężnej i zarządzenia przymusowego zatrzymania Daniela Obajtka. Były prezes Orlenu miał stawić się przed komisją w środę o 15:00.

Pełnomocnik Daniela Obajtka złożył wniosek do sejmowej komisji śledczej badającej aferę wizową o przesunięcie terminu przesłuchania. Były prezes Orlenu miał stawić się przed komisją 5 czerwca, ale ta data mu nie odpowiada ze względu — jak twierdzi — na trwającą kampanię wyborczą do europarlamentu. — Organizacja przygotowania do przesłuchania w tak krótkim czasie od otrzymania zawiadomienia także nie była możliwa — uzasadnia w rozmowie z Onetem adwokat Wojciech Nartowski, pełnomocnik Daniela Obajtka. Jak się okazuje prezes wszystkich prezesów Jarosław Kaczyński, Daniel Wszystko Może Obajtek. Może wszystko nawet bezkarnie kpić z organów państwa i prawa

Nie jestem zaskoczony tymi rewelacjami. Adres wydaje mi się dość prawdopodobny. Będę się widział niedługo z Viktorem Orbanem, to go zapytam wprost, na jakiej zasadzie organizuje, jeśli organizuje, pobyt wypoczynkowy pana Obajtka w Budapeszcie — powiedział Donald Tusk. W ten sposób odniósł się do informacji Radia Zet i Frontstory, o tym, że Daniel Obajtek przebywa na Węgrzech, gdzie wynajmuje apartament od firmy z bliskiego otoczenia Viktora Orbana. Na słowa premiera odpowiedział były prezes Orlenu.

Jeśli pytacie mnie jako obywatela, to bardzo bym chciał widzieć pana Obajtka nie w kamienicy w Budapeszcie u przyjaciela pana Orbana, tylko na sali rozpraw. Nie mam żadnych wątpliwości, że prędzej czy później pan Obajtek stanie przed wymiarem sprawiedliwości — powiedział premie

Nie będę mojego przekonania o tym zamieniał w dyspozycje tajne, poufne czy jawne pod adresem sądu, prokuratury, czy policji — dodał.

Na słowa premiera odpowiedział sam Daniel Obajtek. „Panie premierze, jak Pan szusował na nartach w Dolomitach, nie pytałem Pana, gdzie Pan nocował” — napisał były prezes Orlenu na portalu X.

Daniela Obajtka zdradziły szczegóły. Dziennikarze odkryli jego luksusowe schronienie

Dziennikarze serwisu Frontstory oraz Radia Zet ustalili, że Daniel Obajtek wynajmuje luksusowe 147-metrowe mieszkanie w Budapeszcie od firmy blisko związanej z zięciem premiera Węgier Viktora Orbana. W jego namierzeniu pomógł on sam, publikując zdjęcia i nagrania w mediach społecznościowych, choć były one starannie edytowane.

Sprawdź także

Adwokat biedaków

Minęła 721 rocznica śmierci Iwo z Bretanii, Iwo z Kermartin, właśc. Yves Hélory[a] (ur. 17 …