Strona główna / Szczypta soli / Kropla wody….

Kropla wody….

W niedziele 19 kwietnia odbyła się uroczysta msza w rocznicę pogrzebu Lecha Kaczyńskiego i jego żony.

Obok prezesa, uczestniczyli w niej i inni politycy obozu władzy, w tym Mateusz Morawiecki, Beata Szydło, Piotr Gliński i Zbigniew Ziobro.

Mszę celebrował sam Jędraszewski i podczas głoszonej przez siebie homilii podkreślił, że Lech Kaczyński to „wielki świadek Polski, jej tradycji, jej tragedii. Udawał się przecież z całym swoim otoczeniem do Katynia, by uczcić rocznicę mordu dokonanego na naszych oficerach, jeńcach wojennych z 1940 r. Był świadkiem także najpiękniejszych ambicji tak głęboko wpisanych w DNA naszego narodu”.

Jednocześnie przekonywał, że zmarłemu prezydentowi miejsce na Wawelu jak najbardziej się należy, bo przecież jest on „integralną częścią tych wielkich świadków Polski i tego wszystkiego, co najbardziej znakomite i z czego możemy być dumni – choć wiemy, jak wielką cenę nieraz przyszło zapłacić im za dawane przez nich świadectwo chrześcijaństwu i Polsce”.

Nie zapomniał też odnieść się do czasów dzisiejszych, mówiąc o tym, jak to „poprzez ostatnie lata i dziesięciolecia społeczeństwo zmagało się o swą suwerenną podmiotowość. Od niedawna walka ta zdaje się być zakończona” i jakiż był dumny, bo przecież teraz tak wspaniale zdajemy jako naród, egzamin z człowieczeństwa, chrześcijaństwa, polskości, europejskości.

Nie wszyscy jednak uważają, że jest tak super.

Pod Wawelem zebrała się grupa ok 30-tu osób, ostro krytykując prezesa i jego partię.

Może dobrze, że stali oni na zewnątrz i nie słyszeli wzniosłych słów arcybiskupa, który tak ochoczo bierze udział w farsie jaką jest budowanie mitu wielkiego prezydenta, wielkiego i zapewne najważniejszego bohatera, jaki się nam, Polakom w ogóle przytrafił.

Tak ochoczo i radośnie głosi, że dzisiaj Polska jest taka cacy
Źródło:koduj24.pl

Sprawdź także

PiS-PO, jedno zło

Kajetan Jan Wróblewski: Tymczasem na Wschodniej (780/337/72)*. Grochem o ścianę Polska degrengolada W 2015 roku …