KRRP zmieniła adres

KRRP pracuje już w nowej siedzibie. Mieści się ona w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 41. Po wielomiesięcznych negocjacjach KRRP zdecydowała się wybrać ofertę lokalu, który znajduje się naprzeciwko dzisiejszego biura Rady. Istnieje koncepcja wykorzystania dotychczasowego biura KRRP na Centrum Szkoleń. Głównym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem jest niski czynsz, który dziś jest płacony za ten lokal. Jest to jedyna możliwość, by przy akceptowalnym poziomie kosztów, powstało usytuowane w jednym miejscu centrum całego samorządu radców prawnych. Nowa siedziba KRRP jest bowiem usytuowana dokładnie po drugiej stronie ulicy, przy której dotychczas znajduje się siedziba KRRP.
Największe atuty nowej siedziby to lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy w pobliżu Ministerstwa Sprawiedliwości, Kancelarii Premiera, Sejmu RP, Trybunału Konstytucyjnego oraz wysoki standard budynku ? odpowiadający wizerunkowi największego samorządu prawniczego w kraju.
Jednocześnie KRRP informuje o planach wydawania nowego miesięcznika. Dlaczego istnieje potrzeba wydawania przez KRRP własnego miesięcznika? – czytamy na stronach internetowych KRRP. I oto odpowiedź: ? Dziś wydawcą ?Kancelarii? jest Wolters Kluwer. Umowa z ta firmą kończy się w połowie 2011 roku. Z uzyskanych przez Radę informacji wynika, że Wolters Kluwer nie zamierza przedłużyć umowy. Wszystkie liczące się samorządy zaufania publicznego wydają własne pisma. Nasz samorząd nie powinien być w tym względzie wyjątkiem. Obecnie stosowane rozwiązanie ma konkretne, niezwykle ważne dla samorządu, wady. Dlaczego dotychczasowa współpraca z Wolters Kluwer jest niekorzystna dla KRRP? Wolters Kluwer traktuje miesięcznik jak własną bazę reklamową i adresową. Wolters Kluwer podporządkowuje treści interesom biznesowym ? skupiając się przy tym na dużych kancelariach. Wolters Kluwer eskaluje żądania w zakresie kompensacji kosztów wydawania miesięcznika. KRRP ma wpływ na zawartość merytoryczną tylko 7 stron miesięcznika Na czym polega nowa koncepcja wydawnicza KRRP? Proponowane rozwiązanie to projekt umownie nazwany dziś ?Nowy Radca Prawny?. Ma on stanowić połączenie treści praktycznych oraz informacji bieżących z merytorycznymi zawartymi w dwumiesięczniku. Ponad to jego zaletą będzie integracja treści z uruchomionym we wrześniu 2010r. portalem Dziennik-Radca Prawny.”

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …