Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Krucjata ultraprawicy

Krucjata ultraprawicy

Marek Jurek i Ordo Iuris chcą, żeby Polska poprowadziła konserwatywną krucjatę ?w obronie rodziny? ?Konwencja Praw Rodziny” Ordo Iuris ma być odpowiedzą na ?niszczycielską? konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet. Ultrakatolicy namawiają polski rząd, by wystąpił z konserwatywną krucjatą przeciw edukacji seksualnej, prawom LGBT, za karaniem aborcji., za „oknami życia” i ochroną rodziny biologicznej za wszelką cenę ?Konwencja Praw Rodziny jest niebezpieczną próbą zakleszczenia kobiety i mężczyzny w jedynie słusznych ? zdaniem konserwatystów ? rolach? ? pisze dla OKO.press Urszula Grycuk.

?Wyrażająca zaniepokojenie próbami podważania naturalnego znaczenia rodziny, małżeństwa, płci oraz rodzicielstwa?.Ultrakatolicka ?Konwencja Praw Rodziny? ma być odpowiedzią na ratyfikowaną przez Polskę, ale ostentacyjnie lekceważoną przez władze, Konwencję Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (nazywaną Stambulską).
Prawicowa ?Konwencja? powstała z inicjatywy prezesa Prawicy Rzeczypospolitej europosła Marka Jurka, tekst przygotowali prawnicy z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris . Marek Jurek ma nadzieję, że ?dokument stanie się oficjalnym stanowiskiem Rzeczpospolitej, bo Polska musi mieć klarowny przekaz na forum międzynarodowym, wyrażający wartości, których bronimy?. Ordo Iuris wykorzystuje każdą okazję, aby przemycać swoją wizję rzeczywistości balansując na granicy prawa. Pozostaje mieć nadzieję, że ?Konwencja Praw Rodziny? wbrew zapowiedziom Marka Jurka nie zostanie potraktowana poważnie przez władze. Więcej na OKOpress.pl

Sprawdź także

PAD-aleć uzurpator?

Pytanie o legalność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta RP skierował do prezes Sądu Najwyższego krakowski …