Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Kryształ Przetargów Publicznych dla NIK

Kryształ Przetargów Publicznych dla NIK

Kapituła Kryształów Przetargów Publicznych przyznała NIK nagrodę honorową za konsekwentne stanie na straży przejrzystości, jakości i poprawności prowadzonych postępowań przetargowych w Polsce. Kryształy Przetargów Publicznych to nagrody, których celem jest upowszechnianie najlepszych zasad i praktyk w dziedzinie postępowań przetargowych. Kryształy otrzymują zamawiający, którzy działają w sposób przejrzysty i zgodny z zasadami uczciwej konkurencji, doprowadzając do wyboru najkorzystniejszej oferty. Nagradzani są również wykonawcy, którzy realizują inwestycje w zgodzie z najwyższymi standardami i poszanowaniem publicznych pieniędzy.
W tym roku po raz pierwszy Kapituła zdecydowała się przyznać wyróżnienie honorowe. Otrzymała je Najwyższa Izba Kontroli. Izba została nagrodzona – jak piszą organizatorzy – „za ugruntowane i niezmienne stanowisko w sprawie przestrzegania fundamentalnych zasad udzielania zamówień publicznych oraz za wkład w rozwój systemu zamówień poprzez konsekwentne stanie na straży jakości i poprawności prowadzonych postępowań przetargowych od początku istnienia systemu zamówień w Polsce”.
– To wyróżnienie i cieszy, i zobowiązuje – powiedział Krzysztof Kwiatkowski, odbierając w imieniu NIK nagrodę. Prezes Najwyższej Izby Kontroli pogratulował też obecnym na sali przedstawicielom publicznych instytucji coraz lepszych postępowań przetargowych, które coraz rzadziej są kwestionowane przez inspektorów Izby.

Sprawdź także

Eksperci są zażenowani

28 kwietnia TK zbada sprawę zawieszenia Izby Dyscyplinarnej przez TSUE – Adam Bodnar uzupelnia swoje …