Strona główna / Szczypta soli / Kukułcze jajo PiS

Kukułcze jajo PiS

Generał Waldemar Skrzypczak – czytamy na portalu ?Wirtualna Polska?powiedział w radiu ZET, że scenariusz Nangar Khel „powstał w zaciszu gabinetów, a nie na miejscu zdarzenia. Na podstawie domysłów i komentarzy między żołnierzami o tym, co mogło się tam zdarzyć – Autorami tego scenariusza nie byli prokuratorzy, ale ówczesne służby SKW. Czyli podwładni pana ministra Antoniego Macierewicza. Generał powiedział, że „nie wie”, czy Macierewiczowi zależało na skazaniu żołnierzy. – W tle bardzo mocno widać było konflikt pomiędzy dowódcą kontyngentu, wówczas generałem Tomaszyckim, a dowódcą SKW, pułkownikiem D., któremu Tomaszycki stawiał zadania i on tych zadań nie wykonywał, nie robił tego, co wynika z obowiązków SKW: nie osłaniał kontyngentu, nie oddawał informacji dowódcom w działaniu.
W związku z tym generał Tomaszycki ocenił na ocenę niedostateczną działalność pułkownika D. i wystąpił o jego odwołanie – opowiadał. Zdaniem Skrzypczaka autorom scenariusza chodziło o zdeprecjonowanie dowódców i żołnierzy polskich i udowodnienie, że „służby SKW ówczesne są na tyle skuteczne, że wiedzą tak naprawdę co wojsko robi i że źle robi”.
– Macierewicz oświadczył „Naszym Dzienniku”, że to nie SKW zajmowało się tą sprawą, tylko żandarmeria wojskowa – przypomniała Monika Olejnik. – Żandarmeria prowadzi zawsze postępowanie w takich sprawach, ale raport był przygotowany przez SKW – odpowiedział jej Skrzypczak. Generał stwierdził, że zwrot w sprawie nastąpił, gdy Macierewicz zaniósł ten raport ministrowi Szczygle. – Przejście z rządów PiS do PO było może motywem tego działania i takiego kukułczego jaja, które się chciało temu rządowi podrzucić – sugerował wojskowy. Skrzypczak mówił też, że likwidacja WSI spowodowała perturbacje w Afganistanie i miała bezpośredni wpływ na skuteczność działań służb. – Nowi ludzie zdecydowanie nie byli merytorycznie przygotowani do tego, żeby wspierać działania wojskowych – stwierdził generał. Mimo to, nie uważa on, że likwidacja służb była błędem.
A oto fragmenty komentarzy czytelników ?wp?:
– Zastanawiam się ilu Polaków i ilu współpracowników polskiego wywiadu zginęło z powodu zbrodniczego ujawnienia tajemnic polskiego wywiadu przez komisję prowadzoną przez idiotę Antka i spółkę?
– Ilu polskich żołnierzy zginęło w Iraku i Afganistanie z powodu niemocy służb specjalnych spowodowanych przez zbrodnicze działania Antka i PIS-owskich aparatczyków?
– Dlaczego nikt nie mówi, że to minister Szczygło odwołał przetarg na samoloty dla VIP-ów, a potem dzięki tej idiotycznej decyzji doprowadził do śmierci 96 ludzi?
– Brawo Panie Generale, powiedział Pan krótko i po żołniersku, kto i za co odpowiada. Wielka szkoda, że odszedł Pan z dowództwa Wojska Polskiego. mam nadzieję, że to nie koniec Pana działalności na rzecz Rzeczpospolitej i Wojska Polskiego.
Źródło: Wirtualna Polska

Sprawdź także

Sędzia wrogiem prawicy

Joanna Knobel uniewinniła oskarżonych w największym procesie politycznym rządów PiS i jest teraz na prawicy …