Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Krzyk o godną Edukację(2)

Krzyk o godną Edukację(2)

Środa, 17 kwietnia, godzina 20. Drugi Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem

takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie!
Dlatego po raz kolejny łączymy siły by wyrazić swoją solidarność z protestującymi nauczycielkami, nauczycielami, oraz pracownikami oświaty ✌️

Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem
Plac Wolności, start g. 20:00

Będzie to 19-sty poznański Łańcuch Światła,
a po raz 2-gi z Wykrzyknikiem ❗️
Jest to wspólna akcja inicjatyw:
Solidarni Uczniowie
Protest z Wykrzyknikiem
Łańcuch Światła Poznań

Regulamin, oraz program:
👉 Akcja ma charakter obywatelski, więc emblematy partyjne prosimy zostawić w domu
👉 Zapraszamy z transparentami które dotyczą tematu edukacji i wyrażają solidarność z protestującymi
(opcjonalnie można wziąć Polski, bądź Unii Europejskiej)
👉Głos zabierają nauczyciele, oraz uczniowie
👉Nie używamy mowy pogardy, ale za to będziemy skandowali solidarnościowe hasła
👉zabieramy ze sobą latarki i wszelkie lampy by wyrazić nimi swój jasny przekaz
(prosimy świeczki zostawić w domu, bo ich wosk niszczy bruk)
👉zatańczymy poloneza (spróbujemy się lepiej skoordynować niż ostatnio 😉 )
👉Planujemy zakończyć wydarzenie o 21:00

Kilka tysięcy uczniów, nauczycieli i rodziców , czyli poznaniaków zebrało się w czwartek wieczorem na placu Wolności, aby głośno wykrzyczeć potrzebę obrony wolności i godności , bo do tego sprowadza się ogólnopolski strajk nauczycieli.

Foto:Jan Skowroński

Na Facebooku można było oglądać transmisję z protestu, a kilkaset wpisów dowodzi,że strajk spotyka się ze społeczną aprobatą normalnie myślącego społeczeństwa, co werbalizowali przybyli uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Kropką w Wykrzykniku była Fontanna Wolności

Na zakończenie Obywatelskiego Wiecu zorganizowanego po raz 18. przez Łańcuch Światła Poznań, obecni utworzyli o godzinie 21.09 największy we Wszechświecie Wykrzyknik , akcentujący wznoszone okrzyki EDUKACJA .

Wiec zakończył się w rytmie Poloneza z filmu Pana Tadeusza. Tańczyli nieomal wszyscy.

Fot: facebook

***

Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie!
Dlatego łączymy siły by wyrazić swoją solidarność z protestującymi nauczycielkami, nauczycielami, oraz pracownikami oświaty! Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Łańcuch Światła, który rozpoczyna w czwartek 11 kwietnia się o 20:00 na placu Wolności.

Organizatorzy:
Solidarni Uczniowie
Łańcuch Światła
Protest z Wykrzyknikiem

SSP IUSTITIA WSPIERA NAUCZYCIELI
Uchwała Zarządu SSP Iustitia z dnia 9 kwietnia 2019 r. w sprawie protestu nauczycieli

Jednym z najważniejszych punktów uchwały programowej XXIV Zwyczajnego Zebrania Delegatów SSP „Iustitia” w Toruniu jest walka z mową nienawiści w przestrzeni publicznej. Polscy sędziowie jako grupa zawodowa posiadają duże doświadczenie w tym zakresie, zdobyte głównie w ciągu ostatnich kilku lat. Miliony złotych publicznych pieniędzy zostały wydane na kampanię billboardową skierowaną przeciwko sędziom. Także najwyżsi funkcjonariusze publiczni, jakimi są Prezydent RP, Premier oraz Minister Sprawiedliwości-Prokurator Generalny, często pozwalają sobie na głoszenie nieprawdziwych i szkalujących informacji na temat polskich sądów i sędziów.
Dziś mowa nienawiści ze strony polityków uderza w kolejną grupę zawodową, w nauczycieli. Dostrzegamy szereg analogii do sytuacji sędziów, chociażby próbę dzielenia środowiska na kierownictwo związków zawodowych i nauczycieli (tzw. sędziowie pałacowi i sędziowie rejonowi) czy twierdzenie, że osoby zabierające publicznie głos są politykami, co w opinii publicznej ma je zdyskredytować. Oba środowiska, sędziowskie i nauczycielskie ponoszą koszty nieudanych i szkodliwych reform, prowadzonych przez polityków bez rzeczywistych konsultacji z tymi środowiskami, często pomimo szeregu ostrzeżeń i wbrew merytorycznym argumentom.
Kampania nienawiści przeciwko nauczycielom toczy się także w internecie. Poprzez wykorzystanie anonimowych kont nauczyciele są obrażani na Twitterze.
Jako sędziowie i byli uczniowie stanowczo sprzeciwiamy się prowadzeniu kampanii nienawiści przeciwko nauczycielom. Popieramy postulaty nauczycieli, ponieważ ich wynagrodzenia nie odpowiadają godności tego zawodu, tak samo jak popieraliśmy i nadal popieramy słuszne żądania płacowe pracowników sądów i prokuratur. Sprzeciwiamy się nazywaniu protestu nauczycieli politycznym, tylko dlatego że jest on nie po myśli rządzących polityków, którzy przecież przyznają, że wynagrodzenia nauczycieli są zbyt niskie. W związku z próbą dzielenia środowiska nauczycielskiego i kierowaniem ataków na konkretne osoby, zalecamy solidarność zawodową i wzajemne udzielanie wsparcia. Właśnie dzięki temu i poparciu obywateli od dłuższego czasu walczymy o wolne sądy. Sądy niezależne od polityków, także dla nauczycieli, którzy tak jak każdy z nas mogą być w sporze z Państwem. Przypominamy, że adwokaci zaoferowali środowisku nauczycielskiemu bezpłatną pomoc prawną. Zauważamy istotne wsparcie udzielone nauczycielom przez wielu uczniów i ich rodziców, którzy w tym trudnym również dla nich czasie wykazali się wyrozumiałością i mądrością.
Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

Sprawdź także

Nie, dla politycznego knebla

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z dnia 19-12-2021 w sprawie przyjęcia przez Sejm tzw. …