LGTB można lżyć bezkarnie

Krakowski sąd podtrzymał decyzję prokuratury odmawiającej śledztwa w sprawie ubiegłorocznej wypowiedzi metropolity krakowskiego. Decyzję o odmowie śledztwa wspomniana prokuratura uzasadniała argumentem, że Kodeks karny nie przewiduje kar za publiczne znieważanie ze względu na orientację seksualną.
Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, jeden z inicjatorów śledztwa, poinformował na Facebooku, że właśnie składa skargę w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, „w związku z wyczerpaniem drogi krajowej „.
Abp Marek Jędraszewski podczas mszy w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego powiedział: „Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”.
Rozumiem, że sąd musiał poruszać się w granicach prawa. Ale ja mam dość prawa, które nie chroni obywateli. Prawa, które jest wybiórczo stosowane, by chronić >>swoich<<, a traktowane jako pałka na politycznych oponentów. W sprawie nienawistnych słów Jędraszewskiego składam skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Nie zgadzam się na deptanie cudzej godności, bo tak się zamarzyło rządowi i współpracującym z nim przedstawicielom Kościoła Katolickiego” – argumentuje Konrad Dulkowski, prezes OMZRiK.
Zawsze gramy do końca, zwłaszcza gdy uważamy, że decyzja jest niesprawiedliwa, a wynika jedynie z dziur w polskim prawodawstwie. Gdyby rząd PiS znowelizował Kodeks karny, tak jak obiecał na forum ONZ w 2017 roku, nie trzeba byłoby odwoływać się do Strasburga” – wyjaśnia „Gazecie Wyborczej”. Skargę składa zarówno OMZRiK, jak i osobiście Konrad Dulkowski.
Źródło:Koduj24.pl

Sprawdź także

Wciąż przegrywamy w ETPC

Na łamach portalu monitorkonstytucyjny.ue można zapoznać ze sprawami rozpatrywanymi przez ETPC w Strasburgu przeciwko Polsce …