Finansowanie pomostowe

Maraton AI w Twoim lokalu

TRWA REJESTRACJA MIEJSC MARATONOWYCH! W tym roku Maraton Pisania Listów potrwa od 29 listopada do 15 grudnia. Dołącz do nas!

Każdego roku otrzymujemy dobre wiadomości, w których bohaterowie i bohaterki Maratonu podkreślają, jak ważne były listy pisane w ich obronie. W tym roku otrzymaliśmy dobre wiadomości o uwolnieniu Olega Seńcowa (Ukraina), bohatera Maratonu Pisania Listów z 2014 roku i Johana Teterissa (Indonezja), w którego sprawie pisaliśmy listy w 2016 roku. W marcu 2019 roku aresztowane zostały dwie osoby oskarżone o przyczynienie się do śmierci radnej miejskiej z Rio di Janeiro, Marielle Franco (Brazylia). Ochronę podczas tegorocznych wydarzeń z okazji z Międzynarodowego Dnia Kobiet uzyskała też Witalina Kowal (Ukraina) – aktywistka na rzecz praw kobiet i osób LGBT, a Prezydent Kirgistanu, w odpowiedzi na poparcie, które okazaliśmy w zeszłym roku kirgijskiej działaczne na rzecz osób z niepełnosprawnościami, Gulzar Duiszenowej, podpisał ustawę o ratyfikacji Konwencji o prawach osób z niepełnosprawnościami.  

W tym roku chcesz działać z nami? Wejdź na stronę maraton.amnesty.org.pl, podaj podstawowe dane potrzebne do zarejestrowania miejsca i już teraz bądź z nami w kontakcie na temat tegorocznego Maratonu. Zastanawiasz się jak zorganizować Maraton Pisania Listów? Przeczytaj nasz podręcznik, w którym znajdziesz masę porad, przykładów akcji i dowiesz się, że to proste! 

Dołącz do obrońców i obrończyń praw człowieka! Zorganizuj Maraton!

Sprawdź także

SN PiS pomija wyrok TSUE

Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” zwraca uwagę, że po zakończeniu sprawowania urzędu I Prezesa Sądu Najwyższego …