Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Maraton Pisania Listów*2018

Maraton Pisania Listów*2018

Maraton Pisania Listów 2018 już od 29.11 do 9.12 na całym świecie! Już teraz możesz zarejestrować swoje miejsce, gdzie można pisać listy w obronie osób, których prawa są łamane. Wejdź na stronę maraton.amnesty.org.pl, podaj podstawowe dane potrzebne do zarejestrowania miejsca i już teraz bądź z nami w kontakcie na temat tegorocznego Maratonu. Zastanawiasz się jak zorganizować Maraton Pisania Listów? Przeczytaj nasz podręcznik, w którym znajdziesz masę porad, przykładów akcji i dowiesz się, że to proste!

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do rangi największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka – w 2017 roku podjęto 5,5 mln akcji, w samej Polsce napisaliśmy ponad 300 000 listów, a w nasze działania w kraju zaangażowało się blisko 65 000 ludzi. Pisaliśmy w szkołach, na uczelniach, kawiarniach, bibliotekach, firmach i w prywatnych domach.

Listy działają. Gdy są ich tysiące, przynoszą wolność, a każde słowo solidarności podnosi potrzebujących na duchu. Każdego roku otrzymujemy dobre wiadomości, w których bohaterowie i bohaterki Maratonu podkreślają, jak ważne były listy pisane w ich obronie. Dołącz do obrońców i obrończyń praw człowieka! Zorganizuj Maraton!

Sprawdź także

Żądania Themis

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis w sprawie wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 16 …