Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Adwokaci rozgromili sędziów

Adwokaci rozgromili sędziów

Do sztucznej murawy hali sportowej PLEK w piątek 7 czerwca, lepiej dostosowali się adwokaci i wzięli srogi rewanż za ubiegłoroczna porażkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0, a cały mecz zakończył się klęską sędziów, którzy ulegli adwokatom 8:0. Gole zdobywali Jakub Antkowiak – 3, Maciej Woźniak, Grzegorz Mania po 2 i Paweł Szerszeń. Obu stronom nie brakowało determinacji a grad bramek był osłodą dla tych, którzy oglądali późnym wieczorem mecz Polski z Macedonią Północną, chociaż trzeba uczciwie przyznać, że mecz prawników stał na wyższym poziomie niz popisy naszych zawodowych futbolistów.

Piłkarski pojedynek sędziowali zawodowi arbitrzy: Łukasz Araszkiewicz i Tomasz Nowicki z poznańskiego związku piłkarskiego i Maciej Pelka z Szamotuł.

Grad bramek oglądali, poznając smak goryczy, prezes Sądu Apelacyjnego w Poznaniu Andrzej Daczyński i prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Lewandowski. Swojej radości ze zwycięstwa kolegów nie kryli wicedziekani Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu adwokat dr Ewa Habryn – Chojnacka i adwokat Bernard Rozwałka.

Autorem 5 fotografii jest Jakub Staszczyk. Facebook


Po meczu zgodnie z tradycją odbyła się fiesta przy grilu. Uczestniczyli w niej prawnicy z rodzinami i aplikanci adwokaccy, którzy poznawali arkana zawodu także z tej drugiej, mniej oficjalnej, strony, ucząc się,że kolega prawnik w todze z wypustką innego koloru na sali sadowej jest li tylko adwersarzem, ale poza nią staje się po prostu dobrym kolegą.

Komisja Sportu Wielkopolskiej Izby Adwokackiej wraz z Sekcją Piłki Nożnej WIA zaprasza na tradycyjny mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną Sędziów Apelacji Poznańskiej oraz członkami Wielkopolskiej Izby Adwokackiej wszystkich kibiców obu drużyn wraz dziećmi.

Spotkanie odbędzie się tym razem na nowoczesnym obiekcie PLEK w Poznaniu przy ul. Margonińskiej, w piątek 7 czerwca o godzinie 17. Po meczu zapraszamy na poczęstunek oraz wspólne oglądanie meczu na telebimach Macedonia : Polska w ramach Eliminacji do EURO 2020. Organizatorzy przewidują wiele dodatkowych atrakcji.
W ubiegłym roku adwokaci ponieśli sromotną porażkę. Jak będzie w tym roku?

Sprawdź także

Dzień otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz …