Strona główna / Listy / Migracja i integracja

Migracja i integracja

Helsińska Fundacja Praw Człowieka serdecznie zaprasza nauczycieli, studentów i pracowników instytucji publicznych na szkolenie pt. Migracja i integracja. W trakcie szkolenia, prowadzonego w formie interaktywnych warsztatów, będziemy dyskutować o tym kim są uchodźcy i czym się różnią od innych migrantów? Czy rozróżnienie takie jest naprawdę ważne? Dlaczego ludzie migrują i czym się kierują wybierając cel swojej wędrówki? Od czego zależy powodzenie integracji w nowym kraju?

Szkolenie odbędzie się 25 października 2018 roku w godzinach 10.30-14.30 w siedzibie Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w Warszawie (ul. Zgoda 11). Przeznaczone jest dla nauczycieli, studentów i urzędników pracowników instytucji publicznych.

Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w zajęciach. Ilość miejsc ograniczona (15 miejsc), o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy dokonać elektronicznie do dnia 23 października 2018 r. przez formularz znajdujący się na stronie: https://goo.gl/forms/q31ZLsicHmqXKqiF2

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Zmiany w prawie migracyjnym. Monitoring polskiego i unijnego prawa migracyjnego oraz szkolenia o tematyce migracyjnej”, wspófinansowanego przez Heinrich Böll Stiftung oraz ze środków Komisji Europejskiej.

Sprawdź także

Finał Turnieju Moot Court

Turniej sądowy dla aplikantów adwokackich Moot Court, wystąpienia przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu …