Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Milioner wygrał z RP

Milioner wygrał z RP

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie Piotra Kaszubskiego. Przedsiębiorca zaskarżył Polskę o to, że zbyt długo przebywał on w areszcie.

Majątku Kaszubski dorobił się, sprzedając wybielacz do zębów „WhiteTime”, suplementy diety i środki odchudzające oraz otwierając klinikę medycyny estetycznej. Niemal 10 lat temu został okrzyknięty „najmłodszym milionerem w Polsce” i dzięki medialnej charyzmie wielokrotnie pojawiał się w programach śniadaniowych ogólnopolskich telewizji.

Obecnie ma 30 lat i jego życie skupione jest wokół walki z polskim wymiarem sprawiedliwości. W roku 2015 jego karierą zainteresowała się prokuratura. Zdaniem śledczych wprowadził on w błąd ponad 180 tys. klientów. Skutkiem śledztwa było osadzenie Piotra Kaszubskiego w areszcie tymczasowym na Białołęce. Spędził w nim 2 lata, 6 miesięcy i 23 dni. Mimo długiego oczekiwania Kaszubski do dziś nie doczekał się rozprawy w sądzie.

Po trzech latach sędziowie wydali wyrok. Jak czytamy w orzeczeniu: „Trybunał uważa, że w niniejszej sprawie długość tymczasowego aresztowania skarżącego była nadmierna”.

Wyrok strasburskiego sądu, który w sprawie Piotra Kaszubskiego zapadł 10 listopada 2022 r., jest ostateczny. Polska ma zapłacić przedsiębiorcy 4 600 euro za poczynioną szkodę oraz 2 677 euro kosztów procesowych.

Sprawdź także

Bajeczki dla dorosłych

Pan prezydent (…) jest ośrodkiem niezależnym odpornym od nacisków i wpływów innych środowisk. Będzie prowadził …