Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Ministerialna wizyta w Rosji

Ministerialna wizyta w Rosji

Krzysztof Kwiatkowski w dniach 18-21 maja 2011 r. gościć będzie w Sankt Petersburgu. Weźmie tam udział w Radzie do spraw Wolności, Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa organizowanej w ramach szczytu Unia Europejska ? Rosja (19 maja) oraz w Międzynarodowym Forum Prawnym (20-21 maja), w którym uczestniczył będzie także Prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew W trakcie wizyty Minister Krzysztof Kwiatkowski spotka się też z Ministrem Sprawiedliwości Federacji Rosyjskiej ? Aleksandrem Konowałowem.
W szczycie Unia Europejska ? Rosja oraz w organizowanej w jego ramach Radzie ds. Wolności, Sprawiedliwości i Bezpieczeństwa, ministrowie dyskutować będą na temat m.in. korupcji oraz zwalczania terroryzmu.
Kilkunastu ministrów sprawiedliwości, także spoza krajów Unii Europejskiej, wezmą udział w Międzynarodowym Forum Prawnym (20-21 maja). Spotkanie z Aleksandrem Konowałowem (19 maja) poświęcone będzie dalszym negocjacjom dwustronnych polsko-rosyjskich umów: o pomocy prawnej w sprawach cywilnych oraz o pomocy prawnej w sprawach karnych. Ministrowie rozmawiać będą także o polsko-rosyjskiej współpracy w wyjaśnianiu okoliczności katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

Sprawdź także

Żądania Themis

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Themis w sprawie wykonania wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE z dnia 16 …