Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Mocna pozycja adwokatów

Mocna pozycja adwokatów

Myślę, że samorząd – paradoksalnie – przez złą sytuację, która się wytworzyła wokół wymiaru sprawiedliwości, zbudował swoją mocną pozycję. Wypadamy w oczach opinii publicznej lepiej niż wcześniej. Sam takich ocen doświadczyłem – powiedział adw. Jacek Trela, prezes NRA w rozmowie z red. Anną Krzyżanowską. Wywiad dla „Rzeczpospolitej” ukazał się 19 listopada, w tygodniu centralnych obchodów 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej.

Nasze społeczeństwo jest dziś podzielone – mówił prezes NRA. My staramy się nie budować dodatkowych podziałów, tylko raczej pokazywać, że adwokatom chodzi o wszystkich obywateli. Zarówno tych, którzy są zwolennikami „dobrej zmiany”, jak i tych, którzy myślą przeciwnie. W pewnym momencie każdy z nich może pojawić się przecież w sądzie i będzie chciał, by jego sprawa została sprawnie rozpoznana.

***
W tygodniu centralnych obchodów 100-lecia Odrodzonej Adwokatury Polskiej, adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej, udzielił wywiadu Wirtualnej Polsce. Rozmowę przeprowadził red. Michał Wróblewski.

„My nie bawimy się w politykę, patrzymy na wszystko z punktu widzenia interesów ludzi. Mamy obowiązek chronić ich prawa” – mówi adw. Jacek Trela. – Jeśli Ministerstwo Sprawiedliwości uderzy w samorząd adwokacki, liczymy na wsparcie prezydenta”.

Na stronie NRA można w całości przeczytać obie rozmowy

Sprawdź także

PiS unieważnia ETPC

W środę Trybunał mgr Przyłębskiej ma wyłączyć Europejski Trybunał Praw Człowieka. Wniosek Zbigniewa Ziobry jest …