Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / MÓJ GŁOS, MOJA EUROPA

MÓJ GŁOS, MOJA EUROPA

MÓJ GŁOS, MOJA EUROPA – Konkurs dla organizacji pozarządowych

Chcesz poprawić jakość powietrza w Twojej miejscowości, zrealizować marzenia dzieciaków z okolicy, pokazać młodzieży, że warto się angażować społecznie czy też zaktywizować seniorów?

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie MÓJ GŁOS, MOJA EUROPA, zorganizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Przedmiotem Konkursu jest wybór organizacji pozarządowej (fundacji lub stowarzyszenia), która wspiera rozwój lokalnych społeczności, grup obywateli, poprzez pomoc m.in. w zdobywaniu wiedzy, edukacji obywatelskiej, rozwijaniu pasji, rozwoju osobistym i której działania statutowe są zbieżne z wartościami promowanymi przez Komisję Europejską w ramach kampanii „EUandME” (https://europa.eu/euandme/frontpage_pl). Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych zarejestrowanych w miejscowościach do 200 000 mieszkańców.

Nagrodą w konkursie jest 2 000 euro na działania statutowe i projekty związane z rozwojem lokalnych społeczności. Zasady konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej https://www.mojglos.euin.pl/.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap I (23 – 30.04.2019) – Nominacje: zgłoszenie organizacji pozarządowej do konkursu. Nominacje mogą zgłaszać zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty. NGOsy mogą też zgłaszać się same. Pięć organizacji pozarządowych, która uzyska największą ilość nominacji, przejdzie do etapu II.

Organizację pozarządową można nominować w jednej z 5 kategorii, która najbardziej pasuje do obszaru działań/projektów realizowanych przez organizację:

Mobilność (praca i życie za granicą, nauka, leczenie, podróże, sposób transportu)
Zrównoważony rozwój (technologia, ochrona przyrody, zielone społeczeństwo, walka ze zmianami klimatu, zdrowe jedzenie)
Umiejętności i biznes (prawa socjalne, firma, edukacja, praca)
Cyfrowy świat (dane osobowe, internet)
Prawa (prawa obywatela, prawa konsumenta, prawa podstawowe)

Etap II (11 – 22.05.2019) – Głosowanie: zwycięzcą Konkursu zostanie organizacja pozarządowa, która w etapie II uzyska największą liczbę głosów. Głosować będzie można poprzez stronę internetową Konkursu mojglos.euin.pl oraz w namiocie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w Miasteczku Europejskim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, podczas pikniku europejskiego (11.05.2019).

Konkurs został ogłoszony z okazji obchodów Dnia Europy (9 maja 2019) oraz prowadzonej przez Komisję Europejską kampanii „EUandME”.

Sprawdź także

Film o mec. E. Wende

„Kozietulskiego 6” – to tytuł filmu dokumentalnego Michała Rogalskiego o adwokacie Edwardzie Wende. Pokaz zamknięty …