Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / MÓJ GŁOS, MOJA EUROPA

MÓJ GŁOS, MOJA EUROPA

MÓJ GŁOS, MOJA EUROPA – Konkurs dla organizacji pozarządowych

Chcesz poprawić jakość powietrza w Twojej miejscowości, zrealizować marzenia dzieciaków z okolicy, pokazać młodzieży, że warto się angażować społecznie czy też zaktywizować seniorów?

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie MÓJ GŁOS, MOJA EUROPA, zorganizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Przedmiotem Konkursu jest wybór organizacji pozarządowej (fundacji lub stowarzyszenia), która wspiera rozwój lokalnych społeczności, grup obywateli, poprzez pomoc m.in. w zdobywaniu wiedzy, edukacji obywatelskiej, rozwijaniu pasji, rozwoju osobistym i której działania statutowe są zbieżne z wartościami promowanymi przez Komisję Europejską w ramach kampanii „EUandME” (https://europa.eu/euandme/frontpage_pl). Konkurs jest skierowany do organizacji pozarządowych zarejestrowanych w miejscowościach do 200 000 mieszkańców.

Nagrodą w konkursie jest 2 000 euro na działania statutowe i projekty związane z rozwojem lokalnych społeczności. Zasady konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej https://www.mojglos.euin.pl/.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

Etap I (23 – 30.04.2019) – Nominacje: zgłoszenie organizacji pozarządowej do konkursu. Nominacje mogą zgłaszać zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty. NGOsy mogą też zgłaszać się same. Pięć organizacji pozarządowych, która uzyska największą ilość nominacji, przejdzie do etapu II.

Organizację pozarządową można nominować w jednej z 5 kategorii, która najbardziej pasuje do obszaru działań/projektów realizowanych przez organizację:

Mobilność (praca i życie za granicą, nauka, leczenie, podróże, sposób transportu)
Zrównoważony rozwój (technologia, ochrona przyrody, zielone społeczeństwo, walka ze zmianami klimatu, zdrowe jedzenie)
Umiejętności i biznes (prawa socjalne, firma, edukacja, praca)
Cyfrowy świat (dane osobowe, internet)
Prawa (prawa obywatela, prawa konsumenta, prawa podstawowe)

Etap II (11 – 22.05.2019) – Głosowanie: zwycięzcą Konkursu zostanie organizacja pozarządowa, która w etapie II uzyska największą liczbę głosów. Głosować będzie można poprzez stronę internetową Konkursu mojglos.euin.pl oraz w namiocie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce w Miasteczku Europejskim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, podczas pikniku europejskiego (11.05.2019).

Konkurs został ogłoszony z okazji obchodów Dnia Europy (9 maja 2019) oraz prowadzonej przez Komisję Europejską kampanii „EUandME”.

Sprawdź także

Potrzebny koordynator

Szukamy koordynatora lub koordynatorki działu komunikacji Grupy Granica Od jesieni 2021 roku współtworzymy Grupę Granica …