Najnowsze informacje

Nakaz aresztowania Putina

Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze wydał nakaz aresztowania prezydenta Rosji Władimira Putina, oskarżając go o odpowiedzialność za zbrodnie wojenne popełnione w Ukrainie.

Przewodniczącym Izby, która przygotowała nakaz aresztowania Władimira Putina był Polak prof. Piotr Hofmański.

Nakaz aresztowania Władimira Putina. MTK podjął decyzję

W oficjalnym komunikacie prasowym II Izba Przygotowawcza MTK zarzuciła Putinowi „bezprawną deportację i przesiedlenia ludności – w tym dzieci – z obszarów Ukrainy okupowanych przez Rosję”.

„Istnieją uzasadnione powody, by sądzić, że Putin ponosi indywidualną odpowiedzialność karną za wyżej wymienione zbrodnie, za popełnienie czynów bezpośrednio, wspólnie z innymi lub za pośrednictwem innych osób oraz za brak właściwej kontroli nad cywilnymi i wojskowymi podwładnymi, którzy popełnili te czyny lub dopuścili do ich popełnienia, a którzy podlegali jego rzeczywistej władzy i kontroli, zgodnie z zasadą odpowiedzialności zwierzchniej” – brzmi treść komunikatu.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-wydano-nakaz-aresztowania-putina-chodzi-o-zbrodnie-wojenne,nId,6661323#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

KE demaskuje Pegasusa

Komisja specjalna Parlamentu Europejskiego przyjęła raport, w którym opisano między innymi wykorzystanie systemu szpiegującego Pegasus …