Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Najlepsze życzenia dla pań

Najlepsze życzenia dla pań

W niektórych instytucjach prawnych mężczyźni to prawdziwe rodzynki. Najlepszym tego dowodem są sekretariaty. W Poznaniu na palcach jednej ręki można policzyć na kierowniczych stanowiskach obsługi prawnej w sądach i prokuraturach mężczyzn. Wszędzie są kobiety. Podobnie w innych zawodach prawniczych. Coraz mniej jest mężczyzn sędziów i prokuratorów. Ich miejsca stopniowo zajmują kobiety. Należy jednak zważyć, że w kierownictwie i poznańskich sądów i prokuratur nie uświadczysz kobiety ? wyjątkiem sędzia Beata Woźniak kierująca staromiejskim sądem; ale panie już są na stanowiskach rzeczników prasowych w sądzie i prokuraturze.
Nie inaczej w samorządach. Coraz więcej jest pań wykonujących zawód adwokata czy radcy prawnego. I tu prawdziwym ewenementem jest Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu, gdzie już kolejną kadencję dziekana korporacji pełni dr Krystyna Babiak, a w ścisłym kierownictwie radców prawnych więcej jest pań niż panów. Ster władzy mężczyźni dzierżą jeszcze wśród adwokatów, komorników i notariuszy, ale i to podobno ma się zmienić.
We wtorek 8 marca, jak zawsze świętujemy Dzień Kobit. Wszystkim Paniom wykonującym zawody prawnicze składamy najlepsze życzenia w osiągnięciu i spełnieniu wszystkich marzeń,. Tych zawodowych i tych najbardziej intymnych.

Sprawdź także

Lex Super Omnia

Apel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia do przedstawicieli władzy ustawodawczej Stowarzyszenie Prokuratorów …